Волво Клуб - България

Full Version: Помощ
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги.Имам проблем с колата, не иска да запали на таблото свети индикатора (кола с кръст върху нея) и не ми дава възможност да завартя стартера, като изгасне пали веднага, често ми го правеше тоя номер но все пак след време палеше, но днес отказа тотално.Колата е Volvo s40 diesel 2000 година ако някой може да помогхне ще ви бъда много благодарен.Благодаря
Имобилайзера не разпознава ключа и блокира релето на стартера. Няма как да ти помогнем. Може би жичкаджия може да направи някакъв байпас на имобилайзера или в мото пфое да оправят ключовете което е много скъпо.
Около ключалката на контактния ключ има една кръгла антена ( бобина ).
Слабо място на колите произведени преди 2000 , а (може и на твоята) е самия куплунг на тази антенка .
Провери там .
Успех !
Проблема е по скоро в самия транспондер.Къде се намира колата?
Колата е в чужбина, а предполагам този имобилайзер има и бушон, ако се неутрализира няма ли да се оправи.Благодаря
не
Транспордера(антената) на имобилайзера е един черен пръстен около контактния ключ но се вижда като се махнат корите на волана, от него излизат две жички и има наблизо букса, на мен там ми правеше проблем - почистих клемите, напръсках ги с контактен спрей и заспа, след това никакви проблеми.
Ето я тази антена с чуждото име "транспондер" , в цял ръст .Ето го и куплунга набеден за повечето проблеми с нея .

[attachment=29747]

[attachment=29746]