Волво Клуб - България

Full Version: Търся човек в Русе и региона да разбира от окачване
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте. Имам V40 1.9D и от известно време се наблюдават следните ефекти :

при натискане на педала на спирачката и когато се движи между 40 и 60км в час се усеща едно биене на ляво и дясно във волана. Засилва се при по голямо натоварване и не се усеща при по ниска и по висока скорост /шах с пешката/
миналата година сменях 90% от окачването на колата и всичко беше ОК
да ама забелязах че колата дърпа малко на ляво ако пусна волана. Проверих и се оказа че десния вътрешен кормилен накрайник се е изкривил ..... и десния шарнир има мнооого малко луфт. смених накрайника но проблема остана. единственото което се получи е че колата завива още повече като пусна волана но няма да я нося да я регулират докато не оправя най големия проблем който е :
от скоро когато се позасиля с повече от 70-80км се усеща едно "треперене" във волана. Също така когато завивам на дясно се чува едно равномерно и ясно "так-так" което никак не е малко. при ляв завой почти не се чува и усеща.

Това са болките на бричката ми и ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и може да ми каже какво не е наред след оглед, тест каране и каквото се налага ще си платя и ще почерпя.

п.п. с МФ не ми се занимава защото цените им за каквото и да е било са убииствени .... карам кола за 2к лева за която вече не ми се дават по 100лв за диагностика само. Поздрави и всякакви идей са добре дошли.
Със сигурност имаш криви джанти , а може и още нещо . Това "так-так" при завой май е от каре , но пък и лагер на главина може да е....
При десен завой се натоварва лявото каре и звука е точно такъв или по скоро "щрак-щрак-щрак" и за съжаление се чува малко преди карето да те остави насред път ...
Все пак тук само си говорим и даваме идей , без оглед и тест(-ове ) едва ли може някой да ти даде точен отговор .
Диагностика на ходова част е трудна работа и не е за всеки майстор , но познавам хора дето се справят с подобни проблеми и то доста успешно .
Понякога тези 100 лв. дето ти ги искат за преглед могат да ти спестят доста време и разходи.А и времето е пари !
Успех и пиши как си се справил с проблема .
Здравей колега.Незнам до колко ще ти бъда полезен,но ако искаш да се срещнем някъде да се видим и поговорим малко.Ще ти разкажа от кой сервиз съм доволен и кой не.И аз смених цялата предница заради майстори,много добре владеейки проба-грешка.Аман от майстори.Както желаеш.С каквото мога ще помогна.Поздрави
благодаря за отговорите Smile. На колегата от София мога да кажа че смених цялата дясна полуоска с двете карета и ефекта беше никакъв. чувал съм как чука каре ...... това при мен не е "щрак-щрак" а си е направо "туп-туп-туп". И аз имам съмнения за лагер на главина но никъде няма луфтове а ми казаха че въпросния лагер като се прецака вие а при мен май такива звуци няма .....
Ще помоля колегата от русе да ми пише едно лично с телефон за контакт да му звъна да се видим. Очаквам мнения всякакви. Много ви здраве Wink.