Волво Клуб - България

Full Version: Въпрос за хидравлична помпа S40 1.9TD
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Тъй като от много време имам загуба на масло от хидравличната помпа днес реших да я сваля и при свалянето докато се чудих как да сваля тази част на помпата дето е оградена с червено на втората снимката я счупих без да искам и я извадих от стойката (1-та снимка), ако някой знае как се сваля да сподели ще съм му благодарен Smile
Имате ли представа дали помпите на бензиновите и дизеловите двигатели са еднакви, че ще трябва да взимам друга Smile
Някой да може да обясни как може да го сваля без този специален инструмент Smile Благодаря предварително!
До колкото виждам на снимката си счупил "фланеца" на който се монтира шайбата. Купувал съм помпа втора ръка и където и да съм търсел всички помпи са си с фланеца - никой не си играе да ги сваля, мисълта ми е че трудно ще намериш само него, по скоро цяла помпа. Моята я пазя но е спукана, ако смяташ че нещо от нея ще ти свърши работа да я търся?
Мерси колега, вече поръчах цялата помпа Smile
Ето я най- добрата стойка малко я модифицирах Big Grin