Волво Клуб - България

Full Version: И се почна...S60 2002
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги, както казах тези дни се сдобихме със красавица S60 (не съм качил снимки, защото нямаше кога да я приведем във приличен за снимане вид Smile ) и ето го първият сериозен проблем.
ГИ е Zavoli и проблемът се изразява в това, че не тръгва на газ; т.е. пали на бензин и не се превключва сама на газ, в момента, в който се цъкне бутона, лампичката на газта започва да мига и трябва да вдигне над 3к оборота, за да "прехвърли" на газ. след 15-ина секунди започва да пищи и прехвърля пак на бензин. Днес жената я е водила на газаджия (официален представител на Zavoli) и са ѝ казали, че компютъра отчита температура 110 градуса в изпарителя и затова въпреки че свети лампата на газта си работи на бензин. Сложили са външен датчик, за да пробват дали е датчика за температурата и после са ѝ казали че е заминало ECU-то. Ново ECU = 1000 лв, но в същото време ѝ предлагат да сменят някои неща в т.ч. ECU, предполагам и изпарител и още разни неща за 720 лв. Газаджията ѝ е казал, че преди правил някакво шунтиране с уговорката да се сменя ръчно газ/бензин, тъй като автоматичното спирало да работи. Не можел да го направи сега това шунтиране, защото нямал някакви части. Според мен в общи линии са се опитали да я нагърбят защото е жена и очакват да се съгласи с вскичко, което кажат. За съжаление аз не мога сега да излизам от работа, за да ходя по сервизи и наляво- надясно. Търсачката в момента не работи за да потърся тук има ли някой с такъв ГИ, а и нямам абсолютно никакви знания в тази област. Ако можете да бутнете едно рамо с информация относно това ECU, само такова ли трябва да е, има ли някакви алтернативи, това с шунтирането реално ли е, опасно ли е и т.н.... в общи линии всяка информация ще ми бъде полезна. Благодаря предварително.
По скоро изпарителя е сдал багажа.
Като са големи газаджии замериха ли налягането на газта след изпарителя.
Филтри рейки проходимост и най накрая евентуално компа.
Все пак не е консуматив.
Колега, не съм бил на място и нямам представа какво са правили. Тука в офиса много ми хвалят някакво момче от Люлин и след като се чух с него, че са ѝ казали предимно глупости и че точно това трябва да се провери първо... налягане/филтри/рейки и т.н. та евентуално днес след края на работния ден ще се чуя с него да отидем да види какво става. Като разрешим проблема ще напиша какво се случва Smile
Поздрави
Дано се разминеш леко.
Колеги от скоро и аз се сдобих с Волво S 60Т от скоро ми светна една лампичка прекачил съм нейния облик за да разберете за какво става въпрос , та интересува ме какво значи това ? И дали става въпрос за ламда сондата ![attachment=34365]
Jinas Wrote:Колеги от скоро и аз се сдобих с Волво S 60Т от скоро ми светна една лампичка прекачил съм нейния облик за да разберете за какво става въпрос , та интересува ме какво значи това ? И дали става въпрос за ламда сондата ![ATTACHMENT NOT FOUND]


Става въпрос, че колата иска сервиз! Wink На колата не и харесва работата на двигателя. Без да се прочете колата няма как да се каже какъв и е проблема.

Относно мнението което няма нищо общо с темата, моля прочете внимателно следното: http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...43#p126100


Утре вечер ще разчистя темата.