Волво Клуб - България

Full Version: Запитване за Волво S40 2.4 бензин
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,

насочил съм се към Volvo S40 2.4 бензин, 2004 година, ръчни скорости.

Не успявам да направя много подходящо сравнение из нета, тъй като не намирам други подобни оферти за такива коли, а не съм запознат с марката достатъчно за да си правя изводи.

Ще съм благодарен, ако можете да ми дадете съвет. Интересува ме като цяло моделите дали са сполучливи и моторите им дали са здрави, тъй като намирам противоречиви мнения из нета относно по-новите модели на марката.

Като цяло знам и съм чувал, че колите са много здрави и добри, но и също че поддръжката им е скъпа. В момента карам BWM 320d, 2002 година, чиято поддръжка като цяло също не е много евтина и си мисля, че горе долу ще е идентично, някой ако има наблюдения над двете коли, би ли направил бързо сравнение, тъй като аз не съм запознат с марката Volvo като цяло.

Благодаря,
Кирил
Здравей колега и добре дошъл!
За да не срещнеш различни, а понякога и противоречиви мнения, аз ако бях на твое място щях да използвам търсачката и да се заровя в поне десеттина теми даващи отговор на твоя въпрос Smile

Успех и дано ти харесат шведските машини!
Здравей.
За сравнение в поддръжката между двете коли не мога да изкажа мнение, относно интериор и вървеж мога да споделя.
+BMW 320d - по-добра динамика, по-голяма маневреност, по-лесна за паркиране/по добра видимост назад/, задното предаване.
-BMW 320d - ами не се сещам за сега...

+Vlovo S60 2,4i /140к.с./ - По-голям и комфортен автомобил, по-качествени материали в интериора, добра шумоизолация и за мен лично звука и здравината на петака Smile
-Volvo S60 2,4i /к.с./ - Слаба маневреност, лек дискомфорт отзад за хора с височина над 1,80м. , слаба видимост назад.

Дано да съм бил полезен до някъде Smile
HydroPower Wrote:Здравей.
За сравнение в поддръжката между двете коли не мога да изкажа мнение, относно интериор и вървеж мога да споделя.
+BMW 320d - по-добра динамика, по-голяма маневреност, по-лесна за паркиране/по добра видимост назад/, задното предаване.
-BMW 320d - ами не се сещам за сега...

+Vlovo S60 2,4i /140к.с./ - По-голям и комфортен автомобил, по-качествени материали в интериора, добра шумоизолация и за мен лично звука и здравината на петака Smile
-Volvo S60 2,4i /к.с./ - Слаба маневреност, лек дискомфорт отзад за хора с височина над 1,80м. , слаба видимост назад.

Дано да съм бил полезен до някъде Smile
S 60 И S 40 Са доста различни коли, при новата 40-ка с този двигател, плюсовете надали са тези Wink