Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с алармата на V70 - свири без причина
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,
Притежавам Волво V70 2,5 TDI Automatic 98 год.
Имам странен проблем с алармата - включва се понякога без причина - свири и премигват мигачите, изключвам я с дистанционното и спира. Алармата мисля, че си е фабричната - дистанционно си е оригиналното с 3 бутона, в купето има обемни датчици над коланите.
В началото мислих че не съм затворил плътно вратите и слизах да ги затварям с лек удър даже, но явно не е от това. Мислих, че може да пада акумулатора - но той си е ок, незнам дали алармата има следене за товар (ел.консуматор) - абе аз нямам решение.
Ако някой е имал подобен проблем или знае нещо ще съм благодарен да го сподели.

Благодаря Ви предварително.
Щом си е фабричната аларма може да се прочете кода на грешката която дава със подходящ софтуер и кабел за диагностика .
Имам кабел VAG Com и с програмата VolFCR си прочитам грешките и ги трия . Алармата също се чете и ако е имало активиран датчик си го показва.Показваше ми дори и че вградената акумулаторна батерия във сирената е за смяна.
Mihov Wrote:Щом си е фабричната аларма може да се прочете кода на грешката която дава със подходящ софтуер и кабел за диагностика .
Имам кабел VAG Com и с програмата VolFCR си прочитам грешките и ги трия . Алармата също се чете и ако е имало активиран датчик си го показва.Показваше ми дори и че вградената акумулаторна батерия във сирената е за смяна.


Това е добре, а дали може да ми ги прочетеш, защото аз нямам такива неща - срещу съответното заплащане естествено.
Мога поне да се опитам . Заплащане не искам . А ти от София ли си ?
Mihov Wrote:Мога поне да се опитам . Заплащане не искам . А ти от София ли си ?

Да от София съм. Ще съм ти благодарен ако стане нещо, иначе другия вариант е да откача алармата (стига да стане, щото незнам дали няма да се прецака нещо а и дали ще мога сам естествено).
Имаш лично съобщение .
А след като прочетем и изтрием грешката накъде?