Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с ABS след смяна на лагер на главина
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,

Миналата седмица ми сменяха лагер на предна дясна главина и съответно са сваляли датчика на ABS. Не знам дали е от това, но веднага след това започнах да имам проблеми с ABS-a. Проблема е следния - при леко натискане на педала на спирачката се включва BAS и усещам как педала притреперва. Натискането е съвсем леко и следователно не може някоя гума да е блокирала.
Моля за мнения от какво може да се получава така. За сега не ми сети лампа на таблото, което е странно поне според мен.
На пръв прочит решението е отново в сервиза и те така.
Лоша връзка,прекъснат кабел на датчика.Мини на диагностика,нищо,че не ти свети лампата!Като на диагностиката ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се видят живите данни от скоростта на 4те колела и да се сравнят.Във вида това е много лесно,като се пусне графично описание на данните.Успех.
Мерси колеги.
Ще закарам на диагностика да видим Smile
Провери разстоянието между датчика и зъбчетата на гривната дали са еднакви поне на предните лагери. Ако на новия лагер разстоянието между датчика и назъбената гривна е по- голямо, не се генерира подходящ сигнал в датчика и АБС-а отчита, че едната гума е блокирала и се активира. Имах такъв проблем на 40-ската