Волво Клуб - България

Full Version: Предно ляво (шофьорско) стъкло
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте. Днес като всяка една сутрин си купих кафенце и се качих в любимото S80 да се поразходя из града. Запалих си цигара и си смъкнал съвсем леко шофьорското стъкло да си тръскам от там. Изпуших си цигарката, изпих си кафенцето и когато рекох да вдигна стъклото... Confusedhock: НЕСТАВА - смъквам надолу - слиза, натискам бутон за нагоре - НЕЩЕ Sad Отворих капака на бушоните на таблото, намерих точния бушон за шофьорската врата, извадих го - здрав. Слагам го на мястото му стъклото се вдигна - РАДОСТ. ДА АМА НЕ :evil: Свалям го - слиза, натискам бутона за нагоре - НЕЩЕ :geek: и те така Smile Случайно някой да се е сблъсквал с подобно нещо??? Трябва да бия 70км за най близката читава диагностика...

Като на приказа го разказах еййй.... :lol: :lol: :lol:
Zafcho Wrote:Здравейте. Днес като всяка една сутрин си купих кафенце и се качих в любимото S80 да се поразходя из града. Запалих си цигара и си смъкнал съвсем леко шофьорското стъкло да си тръскам от там. Изпуших си цигарката, изпих си кафенцето и когато рекох да вдигна стъклото... Confusedhock: НЕСТАВА - смъквам надолу - слиза, натискам бутон за нагоре - НЕЩЕ Sad Отворих капака на бушоните на таблото, намерих точния бушон за шофьорската врата, извадих го - здрав. Слагам го на мястото му стъклото се вдигна - РАДОСТ. ДА АМА НЕ :evil: Свалям го - слиза, натискам бутона за нагоре - НЕЩЕ :geek: и те така Smile Случайно някой да се е сблъсквал с подобно нещо??? Трябва да бия 70км за най близката читава диагностика...

Като на приказа го разказах еййй.... :lol: :lol: :lol:


Отговора мисля се крие някъде тук.
Не го мъчи да се вдига и спуска защото ако наистина тези водачи са се повредили може да се повреди целия механизъм който е доста скъп...
Благодаря. В края на седмицата ще поровя из вратата, но като се замисля защо тогава като извадя бушона и го сложа пак стъклото се повдига?!?
Zafcho Wrote:Благодаря. В края на седмицата ще поровя из вратата, но като се замисля защо тогава като извадя бушона и го сложа пак стъклото се повдига?!?

Защото като свалиш предпазителя контролера забравя, че му е сработила токовата защита на двигателя свалящ и вдигащ стъклото.
Ако наистина проблема във втулките(които са евтини) сменяй ги защото целия механизъм е 4 цифрена сума... :roll:
А до колкото имам спомен въпросните водачи в МП бяха по около 7.40лв за брой Wink
Ок. Благодаря. В края на седмицата ще разглобя вратата да видя какво е положението Smile
Tisho Wrote:Защото като свалиш предпазителя контролера забравя, че му е сработила токовата защита на двигателя свалящ и вдигащ стъклото.
Ако наистина проблема във втулките(които са евтини) сменяй ги защото целия механизъм е 4 цифрена сума... :roll:

5 стотака и 40 левчета да бъдем точни. Или поне беше толкова преди година.
Тоя механизъм...толкова много главоболия с него...но пък го преборихме с баща ми. Наизуст му знам всяко болченце.
Но както се споменава горе, проблема започва от водачите...после се кривят рамената...после може да се разсинхронизират рамената (зъбче да прескочи)...абе все гадни неща. А и в пред вид мястото и "удобството" за работа...

Та съвета към колегата с проблема - не си играй повече с прозореца, докато не го оправиш. Ще стане по-зле.
Купи два водача, смени ги. Провери и рамената да не са изкривени. Ако проблема продължава, може да се наложи да свалиш механизма.

Поздрави и успех!
Янков
Привет. Не се здържах и снощи отворих вратата. Водачите са здрави, рамената са здрави, всичко е здраво.... като опция остава проблема ми да е в конзолата за управление... или нещо друго... ще посетя другарите от МотоПфое :-)
Zafcho Wrote:Здравейте. Днес като всяка една сутрин си купих кафенце и се качих в любимото S80 да се поразходя из града. Запалих си цигара и си смъкнал съвсем леко шофьорското стъкло да си тръскам от там. Изпуших си цигарката, изпих си кафенцето и когато рекох да вдигна стъклото... Confusedhock: НЕСТАВА - смъквам надолу - слиза, натискам бутон за нагоре - НЕЩЕ Sad Отворих капака на бушоните на таблото, намерих точния бушон за шофьорската врата, извадих го - здрав. Слагам го на мястото му стъклото се вдигна - РАДОСТ. ДА АМА НЕ :evil: Свалям го - слиза, натискам бутона за нагоре - НЕЩЕ :geek: и те така Smile Случайно някой да се е сблъсквал с подобно нещо??? Трябва да бия 70км за най близката читава диагностика...

Като на приказа го разказах еййй.... :lol: :lol: :lol:

Колега и аз имам същия проблем само, че като ударя леко по бутоните стъклото започва да се вдига. Ще ти бъда благодарен ако пишеш как си разрешил проблема.
Имах подобен проблем но на предна пасажерска врата - стъклото слиза но не се вдига. Най-тъпото е че в модела са сложили по два бутона за всяка врата но точно предна пасажерска е само с един на централната конзола. Понеже не се чуваха никакви излишни шумове че да помисля за механичен проблем се насочих към самия бутон, разглобих го и както и очаквах се оказаха нагорели пъпки, почистих ги и прозореца тръгна отново. След известно време пак отказа и реших да не си е*а повече душата и след почистването го размених с бутон от задната врата и сега всичко е наред.
Pages: 1 2