Волво Клуб - България

Full Version: полудявам..
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
седалката ми скърца...по време на шофиране и докато просто си седa...

има ли нещо, което мога да направя? колата е 2004 volvo s60 2.5T

Merci
така ... миналата година и аз така откачах, но отварям скоба че ми е автоматична седалката Wink
При мен мина със следното "лечение":
Седалката максимално на пред за да се покажат двете шини с нарези отдолу които бяха поръждясали.
Обилно напръскване със WD40 и О`чудо!
Благодаря ти много човек...ще опитам

Smile)))
По-добре с масълце,WD40 не е точно смазочен материал и не трае дълго.
Във Vadis си има цял раздедл за оправяне на скърцащи седалки. Освен релсите се смазват и 'пантите' за облегалката. За смазочен материал препоръчват някакъв Волво номер, който се оказа литиева грес на спрей.
nik_dob Wrote:По-добре с масълце,WD40 не е точно смазочен материал и не трае дълго.

така е - после си купих от БАУМАКС една малка кофичка истинска грес и натърках отдолу шините, както и шините на шибидаха отгоре превантивно. Но с WD-то поне два месеца откарах без проблеми де ...
'пантите' за облегалката - може би е проблемът. как да ги достигнa?
?
На мен пък ми скърцаше закопчалката на колана,направо ми късаше нервите.... обаче до шофьора. След разглабянето й , и гресиране о-о-о тишина...
А мене ме дразни блъндикането на нафтата в резервоара и това само когато пълня догоре. Като слагам по 40-50лв. всичко е ок, ама зареждам през 3-4дни което пак ме дразни!? Не знам защо се получава това блъндикане?
Pages: 1 2