Волво Клуб - България

Full Version: Маслен филтър 2,5 ТДИ
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги,след по-малко от 3000км ще сменям масло,но остава въпроса какъв маслен филтър да си закупя.На старата ми кола се пръсна и то точно в Сърбия и след това купувах само от МП. Интересно ми е какви филтри ползвате за вашите двигатели и дали са оправдани малко повечко пари,но на сигурно да си продължа с МП? Може и за останалите филтри да подискутираме малко. Wink
Mann filters, Mahle, Knecht
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=product_info&cPath=251_252&products_id=3531">http://www.motorni-masla.net/index.php? ... ts_id=3531</a><!-- m -->

Не знам колко по евтино от това би те устройвало Smile
Аз последно съм сложил това на 10 юли 2012
Здравей колега,
до сега по препоръка съм слагал няколко Bosch-а (скъпи) и веднъж Mahle (евтин) щото нямаше от първия - в момента карам с него вече 12-13 000 км. Не намирам никаква разлика по колата, но при смяна ми се е случвало да хвалят Bosch-а, че бил направен като хората, по-скоро за външния вид става въпрос.. Не мисля че има сериозна разлика между добрите и утвърдени марки. Преди време на друга кола ми се е случвало да имам проблем с менте - по-бавно да гасне лампата на маслото и след това - качествен. Та цената на липсата на проблеми няма цена..
Аз не бих казал че Mahle е евтин филтър. Също така Bosch скъп Smile Те Бош не правеха филтри докато не си купиха завод за филтри както не правеха дискове и накладки докато не си купиха фирма която прави. Това все още не ги прави качествени защото не са се доказали като такива.
Според мен де Smile
Скъпо/Евтино се отнася за цените на които съм ги купувал, нямам никаква идея за качествата и рейтинга на производителя, за избора на Bosch-a ме посъветва човек на който имам пълно доверие..
Maxijaz Wrote:Аз не бих казал че Mahle е евтин филтър. Също така Bosch скъп Smile Те Бош не правеха филтри докато не си купиха завод за филтри както не правеха дискове и накладки докато не си купиха фирма която прави. Това все още не ги прави качествени защото не са се доказали като такива.
Според мен де Smile

Хм...
Доколкото си спомням BOSCH са вторият в света доставчик на авточасти въобще......
Имат и българско производство на филтри и то много добри.....
mevdo Wrote:
Maxijaz Wrote:Аз не бих казал че Mahle е евтин филтър. Също така Bosch скъп Smile Те Бош не правеха филтри докато не си купиха завод за филтри както не правеха дискове и накладки докато не си купиха фирма която прави. Това все още не ги прави качествени защото не са се доказали като такива.
Според мен де Smile

Хм...
Доколкото си спомням BOSCH са вторият в света доставчик на авточасти въобще......
Имат и българско производство на филтри и то много добри.....

Открехни още малко вратичката относно последното което си написал за българските такива Wink .
Може и номер 1 да са Smile не съм супер запознат. Знам само че когато исках да си купя филтър с активен въглен за купето естествено нямаха.
Pages: 1 2