Волво Клуб - България

Full Version: Управляващ блок на парното
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги МОЛЯ дайте съвет от къде мога да се сдобия с блока за управление на парното. На моя проблема му е че вътре релето е слепило и перката на вентилатора постоянно върти на МАХ. Бях си решил проблема с едно on/off ключе 15А на захранващия кабел на вентилатора. Днеска клюето се стопи (май поради хлабав контакт). Да го ремонтирам не искам защото пластмасата е остаряла и ще му изпочупа щипките с които е сглобено.Препоръки , идеи съм готов да изслушам всеки!!!
с блока за управление на парното. ли имаш проблем ? или с другуя -с копчетата ? B/L , WENT ..Floor ,off ,rec- ако е за този блок ....с бутоните -там нещата са сложни ,мога да ти изпратя схема ,ремонтирвах такова управление преди години ,в крайна сметка се оказа дефект в компресора на климатика ---но знам какво е самото управление и съм го разглобявал поне 10 пъти ,но пък за сметка на това -никога не съм обръщал внимание ,,как този блок влияе на ключа за степените на въртене на мотора за вентилация на самото парно -има някаква зависимост ...пиши ...ще мислим заедно
До колкото знам вътре в блока с бутоните дето си избирам от къде да духа парното има реле, което било за максималната степен на вентилатора.... та тва реле било слепило и без значение къде ще е врътнато копчето за силата на вентилатора той си духа на макс постоянно. Идеята ми е ако мога да си намеря същия блок (този с копчетата) направо да го сменям. Този с който съм сега ми изглейда, че ако го разглобя ще се разпадне Sad все пак е на 20 г.
според мен това реле подава + на ключа за степените на парното -а ключа е свързан с една джаджа през жичен резистор -мисля ,че бяха два резистора ---/но къде да ги търсиш в твоя модел-не знам ---именно чрез включване на резистор във веригата се постигат по малките степени на вентилатора
[attachment=29996][attachment=30000][attachment=30001]
Този резистор обикновено стои до вентилатора на парното,поне на бодигарда е там.