Волво Клуб - България

Full Version: Какво е необходимо за инсталация на фабрична навигация?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,

искам да си намеря частите и да си сложа фабрична навигация на Волвото. Колата е xc70 2008 mk3. Екрана с колоната, който излиза от тъблото го нямам, но има място за него оставено на самото тъбло, покрито с метална решетка за тонколона. Огледах един такъв и формата изрязана на таблото е абсолютно същаща. Ще съм благодарен на всеки, който има опит и знание за споделяне.
Тъй като, си идвам в България през Август ако някой има желание да инсталира навигацията съм съгласен да отделя време и ще се договорим за цената.
Просто искам да се разбера за нещата(частите), който трябва да се купят, за да ги намеря преди да се прибера.

Поздрави
Доста неща.
Дисплея, модула с dvd-то(Възможно е и да е с HDD модула) Кабели, бутони на волана, и софтуер който може да го програмира само оторизиран Волво дилър. Wink
Очевидно доста Smile

Дисплея, модула с dvd-то, кабелите и бутоните са намерими и то на прилични цени. От програмирането се притеснявам и ми се струва, че ходенето до Волво сервиз за тази интервенция ще е брадва! Някаква идея имаш ли за цените ориентировъчно?
Дори и аз не мога да ти помогна със софтуера (имам DiCE и VIDA ако си забравил).
За монтажа съм насреща. Че ако искаш да се монтира както си му е реда - седалките хвърчат навън и кабелът до багажника върви по средата под мокета, а не до праговете, както биха го направили тукашните монтажници на аудио системи.
... пък и ми се троши чуждо xc70 ...
[attachment=27234]
Още 111 мнения и ще ти се наложи да се преклониш пред Негово Мрачно Страшителство ...
JMI Wrote:Очевидно доста Smile

Дисплея, модула с dvd-то, кабелите и бутоните са намерими и то на прилични цени. От програмирането се притеснявам и ми се струва, че ходенето до Волво сервиз за тази интервенция ще е брадва! Някаква идея имаш ли за цените ориентировъчно?

Утре мога да попитам.
Монтажа на кабелите и бутоните също няма да е много лесен. На по-старите всички кабелаци за медията минават под тапицерията между седалките. Прекарването на кабел оттам си е цяло приключение. Smile

Китайците продават разни щуротии. но така и не успях да ги накарам да дадат по-подробна информация за продукта си.
http://www.aliexpress.com/item/Indash-Vo...14627.html
yuckuJackD Wrote:[ATTACHMENT NOT FOUND]
Още 111 мнения и ще ти се наложи да се преклониш пред Негово Мрачно Страшителство ...

ХеХе :twisted: ще ми се наложи, а ти искаш ли да чуеш нещо марачно металистко наскоро сътворено? Иначе щом си мераклия да трошиш чуждо xc70 аз имам едно тука, само да се приберем Август Smile
Tisho Wrote:
JMI Wrote:Очевидно доста Smile

Дисплея, модула с dvd-то, кабелите и бутоните са намерими и то на прилични цени. От програмирането се притеснявам и ми се струва, че ходенето до Волво сервиз за тази интервенция ще е брадва! Някаква идея имаш ли за цените ориентировъчно?

Утре мога да попитам.
Монтажа на кабелите и бутоните също няма да е много лесен. На по-старите всички кабелаци за медията минават под тапицерията между седалките. Прекарването на кабел оттам си е цяло приключение. Smile

Китайците продават разни щуротии. но така и не успях да ги накарам да дадат по-подробна информация за продукта си.
http://www.aliexpress.com/item/Indash-Vo...14627.html

Малко съм босичък по темата, затова исках да питам вас, защото знам че ти и Вильо/Джак сте маняци! Иначе за китайския продукт изглежда добре, но наистина трябва да се проучи. Този екран е с всичко лоуднато или пак си купуваш оделно модула и другите чаркалаци и кабели?
JMI Wrote:Малко съм босичък по темата, затова исках да питам вас, защото знам че ти и Вильо/Джак сте маняци! Иначе за китайския продукт изглежда добре, но наистина трябва да се проучи. Този екран е с всичко лоуднато или пак си купуваш оделно модула и другите чаркалаци и кабели?

Такива глезотии са ми слабост. Особенно ако е нещо което съм проектирал сам, тогава кефа от ползването му е двойно по-голям. Wink

Проблема на това китайското е, че не можах да получа смислен отговор на въпроса "това как се интегрира с фабричното аудио"

Отделно този усилвател 4х45w който твърдят, че е наврян вътре хич не ми се връзва с концепцията на Volvo за автомобилно аудио.
$683.05 за китаеца ...
Като се замисля ако строша още един екран и/или контролер и си аднна глезотийте, които съм намислил може и да ги стигна...
Е, и на този китаец ще му трябва качествен микрофон (андреа) за да се използва за хендс фрее без излишни шумове, пък и моите разходи са в по-друга насока - 2-ри акумулатор, интеграция със статуса на колата (тя стана ли? не я бързам де), свързаност - wifi, 3g, gsm, gps, задължително VIDA, а ако жената се навие и gprs ама то ще е просто защото го има под ръка и няма да има общо с компа ...
За сега моя проект е "на трупчета" поне за 2 месеца.
Pages: 1 2