Волво Клуб - България

Full Version: Газова бутилка
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги! Последно време почвам да се замислям за газова бутилка. Колата е В40. Тук във форума съм гледал снимки, как на една В40-ка бяха сложили бутилката отстрани в багажника (където е леко вдлъбнато). Много впечатляващо беше, предвид това че колата може да се използва като комби и че резервната гума си е на мястото, вместо в багажника.
Колко литра е една такава бутилка? И къде в София мога да попитам за цени за слагане на газ с такъв тип бутилка?
Аз съм с такова изпълнение. бутилката е ф315- българска, и вместимостта и е 27л/реално ми хваща около 20,5-21л/.
Бутилката ми стига за пробег около 200-250км извънградско, и около 130-190км в града/зависи от сезона/
Само не ми харесва това, че сондата ми е 30 градусова!
Поради това за да стигна до резервната гума трябва да махна капачката на сондата, и след това да извъртя леко капакът на страни за да се отвори/заради извъртането съм махнал двата му винта държащи го зад облегалките на задните седалки/.
Иначе случайте в които ми е трябвало пространството, заемано от бутилката, се броят на пръстите на едната ми ръка!
Определено мога да каже, че за мен, това е оптималният вариант за място на бутилката!
Моята бутилка е 25 литра.Иначе с кората за резервната гума съм постъпил както колегата от предния пост.
[attachment=30246]