Волво Клуб - България

Full Version: проблем с съединител
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги
Имам проблем с съединителя.Скоростите влизат зор като я запаля.Когато е изгасена и съм натиснал съединителя паля и скоростите влизат без никакъв зор.Смених течността на казанчето промих системата и пак не иска.Съмнява ме горната помпа данеби да не прави достатъчно налягане,но когато го натискам и пускам в долната помпа лагер се чува едно скърцане.Ако някой е имал този проблем да даде съвет.Могат ли да се ремонтират или не-могат ако могат е добре ако не ми се въртят едни 7 стотака за горна и долна помпа което не ме устройва.Другия вариант е съединителя но той не боксува.
Slavcho 88 Wrote:Здравейте колеги
Имам проблем с съединителя.Скоростите влизат зор като я запаля.Когато е изгасена и съм натиснал съединителя паля и скоростите влизат без никакъв зор.Смених течността на казанчето промих системата и пак не иска.Съмнява ме горната помпа данеби да не прави достатъчно налягане,но когато го натискам и пускам в долната помпа лагер се чува едно скърцане.Ако някой е имал този проблем да даде съвет.Могат ли да се ремонтират или не-могат ако могат е добре ако не ми се въртят едни 7 стотака за горна и долна помпа което не ме устройва.Другия вариант е съединителя но той не боксува.

Натискането на педала как е? Изисква ли голямо усилие(твърд педал)?
Педалът има един пружинен усилвател за по леко натискане.Като го натисна е малко твърд в началото и след това олеква.Одеве гледах горната помпа между нейното стъбло и педалът има една пластмаса обаче гнездото което лежи на педалът е малко разбито а гледам е гресирано.Да не бе този луфт да е проблема ама той е много малък няма и милиметър.Какво значение има твърдостта на педалът?