Волво Клуб - България

Full Version: taglia scadenza - Що е то?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Баба Наста напоследък се оплаква - периодично излиза надпис Taglia scadenza Опитах да си го преведа, но буквално се превежда size due или нужен размер?!?
Какво означава тази грешка на борд компютъра?

Доста по-рядко, като настъпя по-сериозно десният педал, излиза Emisioni alti това си го превеждам като "високи вредни емисии" - какво ли означава пък то? :mrgreen:
първото е съобщение за сервиз( за обслужване) може да не е нулирано.
нулирането става:
1. Поставяте контактният ключ на положение I.
2. Натискате бутона за зануляване на дневния километраж.
3. Поставяте контактният ключ на положение II.
4. Изчаквате около 2 секунди докато се поят отново километрите на дневния километраж и отпускате бутона.
5. Връщате контактния ключ в положение изключено.
Тедо Wrote:Баба Наста напоследък се оплаква - периодично излиза надпис Taglia scadenza Опитах да си го преведа, но буквално се превежда size due или нужен размер?!?
Какво означава тази грешка на борд компютъра?

Доста по-рядко, като настъпя по-сериозно десният педал, излиза Emisioni alti това си го превеждам като "високи вредни емисии" - какво ли означава пък то? :mrgreen:


Съобщението за периодичното обслужване се нулира лесно. Но второто е леко притеснително и според мен е свързано с левашки тунинг тип Пауър бокс с вдигнато налягане в рейла - както вече писах, имаш всички симптоми за това: голямо разминаване между показанията на компютъра и реалния разход, пушене и нереално висок разход на дълъг път, а сега и тази грешка.

Налей си един хубав софтуер и ше почне да харчи 7 на дълъг път и да върви много повече. И автомата ще изкара повече.
Вчера се видях с предишния собственик и си призна (без бой Smile ), че е чипосвана колата... Обаче не е с паур-бокс, човекът направил тунинга бил специалист и досега при него не била давала никакви грешки от чипосването...
7/100 не ми се вярва да свали с "хубав софтуер", но сигурно е добре да се погледне софтуера да не стане някоя беля... Откъде да го взема този "хубавия"?
при положение че по книжка го дават
Разход на гориво в смесен цикъл (литра на 100 км.): 8.5
Разход на гориво в градски цикъл (литра на 100 км.): 11.4
Разход на гориво в извънградски цикъл (литра на 100 км.): 6.8

напълно възможно е да докараш 7 извън градско, аз на моето S60 D5 автомат извънградско , с засичане пълно - пълно, съм го докарвал до 5,5 при положение че го дават 5,8 , е това говоря за 100% извънградско и скорости до 120-130 макс, но все пак има какво да се желае като икономия при теб. аз моето несмея да го чипосам едиствено заради автомата, и тези 163 кончета ми стигат Smile. че все пак е на почти 230 000км, и има съмнения че е връщан но колко.....
Тедо Wrote:7/100 не ми се вярва да свали с "хубав софтуер", но сигурно е добре да се погледне софтуера да не стане някоя беля... Откъде да го взема този "хубавия"?

Ще свали, ще свали, не се притеснявай, аз съм с т.нар. еко-чип и дори моя камион пада на 7,7 - 8,2 на дълъг път (<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/492232.html">http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/492232.html</a><!-- m -->), хем е по-голям, по-тежък и винаги много натоварен и с огромен 580-литров ковчег на покрива, който определено не подобрява аеродинамиката...

В София ми гори около 9,2 л/100 км през лятото и около 10 -10,5 л през зимата, но и маршрута ми не е чисто градски - Кокаляне - НДК - Кокаляне.

[Image: IMG_3560.jpg]

[Image: IMG_3520s.jpg]

В момента Влади (Dodo 155) тества един нов, още по-икономичен и "вървежен" софтуер и е много доволен, свържи се с него.
Как го докара тоя Average 8.0 при 130 км/ч ?! При мен със 130-140 по магистралата под 10 не пада. Без чип съм, чисти 185 кончета... До Пирин голф и обратно, с умерено каране съм 8,2 / 100. Не ми е "тежък" десния крак, а все моите коли горят повече... :-) А в София лято 9,2 зима 10,5.... Браво!!!
spurs Wrote:Как го докара тоя Average 8.0 при 130 км/ч ?! При мен със 130-140 по магистралата под 10 не пада. Без чип съм, чисти 185 кончета... До Пирин голф и обратно, с умерено каране съм 8,2 / 100. Не ми е "тежък" десния крак, а все моите коли горят повече... :-) А в София лято 9,2 зима 10,5.... Браво!!!
Колега, при 130 на автопилот ми варира между 7-8.5/100 (наравно), но това на колегата е "среден", а не "моментен" Wink
Иначе извънградско е около 8/100, а градско ми падна на 15/100 ... но моите, т.е. на жена ми, маршрутите са х 4-5 км, главно по натоварени улици и булеварди.
Колегата, който е качил снимката, е написал "Кокаляне-НДК-Кокаляне" Wink С новия участък на ОколоМръсното, той се движи 90% извънградско ... дори да си покаже средната скорост. Моята е 24 км/ч и среден разход 12.3/100 за последните 10 000 км, през които съм имал поне 4 излизания извънградско Wink
п.с. Колегата е със 17-ки, а аз с 19-ки, така че има значение и това, макар и малко.
За "околовръстното" съм съгласен. Ще пробвам на 130 на "автопилот" как ще е. Но ме съмнява чак 7 да падне. И аз съм с 19-ки.
това 10/100 дето го написах е с ремарке дълго 560 и широко 209см... иначе 8-8.5 ми дава на извънградско... Но трудно падам под 130-140кмч, когато съм без ремаркето...
Pages: 1 2