Волво Клуб - България

Full Version: Обичам го това Волво.3-ма ентусиасти, 18 дни и над 10 000 км
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги,

Да ви опиша накратко - предимно в снимки, нашата семейна разходка.

От доста време се канехме да направим пътуване с автомобил до западния бряг на Канада, но всяка година нещо ставаше и го отлагахме(предимно за да си ходим до България).Тази година най-накрая дойде и неговия ред.
Вдигнахме се тримата юнаци с коНбито от Монреал с крайна цел Ванкувър през пет провинции та в шеста.
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]


Като за първи ден от пътуването - отпочинал, свеж и наспал се добре, бях планирал и най-дългият преход по маршрута - 960 км(Майката природа на по-късен етап от пътуването ми поднесе изненада - 1220 км за един ден, заради наводнения в провинция Алберта).

[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]



Малко след Тъндър Бей - водопад Какабека
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Някъде из Онтарио...
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Confusedhock: :roll:
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Някъде из прерията на Манитоба, Саскачуан и голяма част от Алберта..
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Най-сетне... Tongue
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Скалистите планини - тук започват красотите!

Национален парк Банф...
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Наближаваме черешката на тортата - приказно красивото езеро Морейн

[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]

С неохота се разделихме с това място и продължихме нататък из красотите на Банф.

[ATTACHMENT NOT FOUND]

Малко от градчето Банф...Кой ме би по главата да живея в Монреал при тези красоти? :evil:
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]

И отново на път, отново през невероятни красоти...

[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Като дете видях в един календар следващата снимка.Дълго време си мечтаех да мога да живея тук - на това място, до това езеро.Нито знаех къде е, нито как се казва.И до ден днешен този пейзаж ми се е запаметил в съзнанието, заедно с друг пейзаж - в италианските Алпи.
[ATTACHMENT NOT FOUND]

[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]

На път за Ванкувър...
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Най-после.След повече от седмица и над 5 000 пропътувани км пристигаме във Ванкувър.Модерен, чист и много, ама много красив крад.град, който от гледна точка на природни дадености си има всичко - планини, океан, река, езера.Рядко красив град, с много динамичен и модерен начин на живот, различен(в положителен смисъл) от повечето други големи градове в Канада.

[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Време беше за връщане обратно, макар изобщо да не ни се искаше да го правим Cry

Маршрутът наобратно минаваше през красотите на друг национален парк - Йохо.
[ATTACHMENT NOT FOUND]

на езерото Емералд, съпругата ми каза, че тя си остава, а ние да си продължаваме за Монреал :lol:
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Минахме и през малко градче на име Дръмхелър - градче на динозаврите.
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Някои пътуват и така...
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]

други така
[ATTACHMENT NOT FOUND]

а стотици пичове и пички по пътя пътуваха така...
[ATTACHMENT NOT FOUND]

По пътя виждах хиляди разпарчетосани гуми като тази...
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Явно им е "хоби" да пукат гуми.

За десерт малко снимки от местната флора и фауна...

[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Ами това е.Благодаря на Господ, че ни помогна да осъществим това страхотно пътуване, че помогна и Волвото да издържи пътуването без абсолютно никакви проблеми и най-важното - запази ни живи и здрави Big Grin

Общо минахме през 6 провинции, 3 национални парка, а общо изминатото разстояние беше 10 361 км :mrgreen: Волвото даде среден разход 7,2 литра/100 км(общо 743 литра за всичките 10 361 км), което за този двигател и факта, че е автоматик си е приличен разход(95% от пътуването беше извънградско)!

Ако модераторите преценят, че темата не е на мястото си или че нарушава някакви правила, то моля да я преместят или да изтрият неподходящото в нея!

Поздрави!
Страхотни гледки, благородно ти завиждам за възможността да направиш това пътуване. Силно съм впечатлен от това, което виждам като природа. Бъдете живи и здрави цялото семейство и дано имате възможност да посетите и други интересни места.
Благодаря за споделеното пътуване.Северна Америка е наисктина красива!Страхотен тест и на Волвото.Абе направил си си ГУСТОТО!
Страхотни снимки колега! Завиждам ти благородно и аз... Реализирал си сигурно мечтата на почти всички в този форум! Пожелавам ти следващото пътуване да го направите до Ню Орлийнс или Маями, да речем... Smile
Страхотни снимки колега.Браво.Попътувахме и ние малко макар и пред компа.Мерси Wink
Здравей,

Канадските пеизажи са направо неотразими, предполагам е неотразимо и преживяното, а Волвото смятам е способно на много пъти по- толкова стига поводи и време да има за това!

Това между другото е супер идея и поставя началото на нещо, което наричам фото турове и смятам и аз да се вклча до месец с това, което съм планирал за Швейцария. Надявам се и други колеги да се вклюзат с технитепреживявания и да напрами темата традиция.

Поздрави
Браво,колега! Страхотно пътуване и снимки ! Напълни ми душата с красота и величие .
Пожелавам повече мечтани дестинации и споделяне с нас .
Невероятно много ентусиазъм и още толкова много красота.Едно огромно БРАВО !!!
Браво, на мен Канада като цяло ми е слабост, от една страна искам на екскурзия там, от друга ми се щеше направо да емигрирам натам, чувал съм че е спокойно, като цяло живота там. Но жена ми не иска да експериментираме, а и щяло да и бъде студено там Big Grin
Благодаря на всички колеги за милите думи и пожелания.
Дано сме живи и здрави да може другата година и до САЩ да отскочим(по специално западната част).Това е план Б за следващата година(З. Канада беше план В за тази) , пък да видим какво ще излезе, че нещо взе да ме стяга шапката и все по-често взех да се замислям да се върнем в България или някъде другаде в Европа.

Колега Leper, по-добрият вариант за теб може би ще е да дойдеш първо като турист и да си прецениш на място.За студа жена ти е права - много е студено( с изкл. на Ванкувър, където рядко вали сняг доколкото знам и температурите рядко падат под нулата).Тук зимата е адски дълга, студена и най-вече - депресираща!4-5 месеца зима с почти непрекъсната снежна покривка си е изпитание.1-2 зими не ти прави впечатление, но после тази сивота и студ идват много депресиращо.
Живота е спокоен и престъпността е ниска.Културният шок е огромен в началото.Хубавото е, че хората тук са изключително добре настроени към емигрантите(то болшинсвото от тях са такива или са потомци на емигранти).
Има си предимства, има и недостатъци.Ако сериозно решите - питай.С каквото мога ще помогна.
Моят личен съвет е, ако искаш да емигрираш - Европа.Сега ако имах възможност да избирам къде да емигрирам, 100 от 100 пъти щях да избера Европа.
Pages: 1 2