Волво Клуб - България

Full Version: No press olio spegnere motore
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги, имам питане търсих но не открих от къде, може да идва това съобщение.Когато запаля сутрин колата или по дълго време като не съм я карал, например в края на работния ден ми светва за секунди съобщението NO PRESS. OLIO SPEGNERE MOTORE и изгасва за толкова кратко време светва и изчезва,че ми се наложи да пусна телефона на запис за да мога да го прочета.Запаля ли веднъж след това колкото и пути да гася колата не се появява,говоря за период в който колата не е седяла изгасена 8 часа поне.Карам с масло YACCO 5W30 Lube De ако е от значение предполагам.Забелязах че, сутрин което е нормално като е студен мотора лампата за маслото да не изгасне веднагически щом запаля и тоеа съобщение,светва тогава коагто лампата седи.Говоря че лампата изгасва на студен мотор 1,2 секунди след като съм запалил.Това съобщение ми излиза от скоро има няма месец ,някъде мернах че може да е от ниско ниво на маслото беше ми пипнало за 7000 км не знам колко е ако някой знае има 8бр ( XXXXXXXX ) на пръчката на маслото моето масло беше на 5-тото X долях до горе на другия ден като запалих не светна, ама днес като завъртях и пак. Wink
Няма налягане на маслото, загасете двигателя. Според мен означава същото, като лампата за маслото само, че изписано на борд компютъра. Попринцип е нормално лампата да не гасне веднага като запалиш, когато не си карал колата доста време. Само като предположение-може би след като си смениш маслото ще спре да присветва. Поздрави.
Не се тревожи колега, мисля че не е нещо необичайно. При мен светва по същия начин долу горе в 50% от паленията, предимно като е студен двигателя. И изчезва веднага. Сменял съм вече няколко пъти маслото (5W40) и разлика няма. Нивото му е долу горе на средата на маркирания върху щеката участък. Смятам, че не е проблем. Поздрави!
Благодаря ви .А какво мислите за моето масло всичко по между другото ми е на Yacco масло двигател скорости хидравлика спирачна течност и антифриз. Имах VW Polo преди и карах само с тази марка и бях много доволен и реших да заложа пак на нея :-)
Не съм запознат с тази марка. За двигател D5 (не зная твоя такъв ли е) мисля, че производителя препоръчваше Castrol. Но тъй като е с по-висока цена, карам с Texaco и съм доволен. А като характеристики мисля, че двете марки са идентични.
При мен е абсолютно същото,светва за по-малко от секунда.маслото е на 1000 км.мобил1 0/30