Волво Клуб - България

Full Version: И аз с Volvo S40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,
от събота съм собственик на Volvo S40 с мотор 1.6i и с мощност 77 киловата(май е 104коня). Количката изглежда здрава, няма хлоп, няма троп. Само остана да я регистрирам и да направя някои неща, които са задължителни при покупка на кола от автокъща. Все пак 1999г и не се знае кой как я поддържал. Смятам да сменя маслото и агренажен ремък и ролки съвсем скоро и се надявам някой да ме ориентира в цените на ролките и рамъка.
За маслото смятам да си го сменям сам. Вече изгледах няколко туториала в youtube и няма да имам никакъв проблем, ако знам колко масло събира двигателя, че иначе ще има голямо чудене и гласене. Из форума четох, че 1.8 събира 5.4л, което ми се вижда много, само за сравнение Мондеото ми 1.8 събира 4л. До сега колата е карана с 10W40, аз смятам да започна да я карам с 5W40, което май ми се струва най-използваното масло, поне това, което прочетох. И така колко литра събира мотора? :oops:
Видях и какво означава светещата лампичка Service, така че и с нея ще се оправя. А нещо да пропускам и да трябва да го направя?
Ето и малко снимчици. Smile
Честито,
и със здраве да си я караш и да те слуша много километри.

Да масло събира 5,3л. ( поне моята която е 1,8), слагам и само ELF масло 5w 40
А на пръчката за проверка на маслото от долната черта до горната е 1,9 л
Смени и маслото на скоростите, Че като знам моето каква боза беше.......
Там събира към 3,4 л. ако не се лъжа.
Какви числа само ти написах а......Smile като за товарна кола

И да не забравя......напълния с бензин и си напиши адреса Smile трябва да я тестваме Smile
Честито и много безаварийни километри!
dilana Wrote:Честито,
и със здраве да си я караш и да те слуша много километри.

Да масло събира 5,3л. ( поне моята която е 1,8), слагам и само ELF масло 5w 40
А на пръчката за проверка на маслото от долната черта до горната е 1,9 л
Смени и маслото на скоростите, Че като знам моето каква боза беше.......
Там събира към 3,4 л. ако не се лъжа.
Какви числа само ти написах а......Smile като за товарна кола

И да не забравя......напълния с бензин и си напиши адреса Smile трябва да я тестваме Smile

Мерси много. Адреса за сега е в Казанлък и се намира в тамошния ми гараж, че не успях да я регистрирам. В края на седмицата си вземам отпуска и политам да я донаглася и я карам в София. Като я оправя, адреса е Студентски град. Big Grin
Честито, много безаварийни километри и от мен! Само хубави моменти да имаш с нея Smile
А дано да е така и дано накрая и аз оцеля сносна кола, че до сега всичко е куцало. Smile
Честито, колега! Колата изглежда добре. Пожелавам ти само да ни се хвалиш с местата, до които си пътувал с нея. Карай я с кеф!
Що се отнася до първоначалното обслужване, аз на моята й смених и водната помпа. Предполагам не си забравил масления и въздушния филтър, а този на купето не го търси, по-вероятно е да нямаш такъв. Останалото като му дойде времето Smile Успех!
Честито на колегата за това, че е влязъл в правия път, а както знаем, в него се влиза само зад волана на Волво или СААБ. Но има нещо, което доста ме озадачава: Доколкото знам базовото масло за двигател 1.8 е полусинтетично 10W40 и съм изненадан, че на толкова хора колите работят с 5W40. Някой може ли да обясни кое е по-доброто и какво се променя, ако едното се смени с другото?
Да допълня,ако смята да му слага газ колегата да е газов инжекцион да не се лъже с обикновенна газова,защото един приятел му сложи такава на същия мотор и се вкара в голям филм дето се вика.
Колега тук може да разгледаш примерни цени за части. Цените са нормални. Аз лично вече избягвам ролки ИННА въпреки че това са ролките за първоначално вграждане. SKF са по скъпи но според мен си заслужава.
Pages: 1 2