Волво Клуб - България

Full Version: sistema motore necessita assist какво означава
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Днес ми изписа този надпис на борд компютъра SISTEMA MOTORE NECESSITA ASSIST и ми свети триъгълник в оранжев цвят,четох в форума но така и не разбрах точния превод на това съобщение“Имам едно съобщение за ABS и сега със това стават две.Някой колеги пишат че е дошло време за смяна и масло и филтри а други че има по сериозни проблеми.Извинявам се за новата тема но имам колата от една седмица и не знам какво да правя,дали е нещо сериозно или не.Нека ако някой знае да сподели.
Ако кажеш и каквъв модел ти е колата, Волво предполагам ... Wink
Колата е Волво С80 2.0Т бензин 1999 година,автоматик
Това значи, че си иска диагностика. Smile
Това при дизеловите D5 е доста познато съобщение но за бензините не мога да кажа нищо. А влиза ли ти в авариен режим.
По принцип това съобщение значи "Системата за управление на двигателя има грешка - нуждае се от сервиз"
Не не влиза в авариен режим,пък и аз като ми изписа това съобщение съм минал около 10км.,незнам дали мога да я карам така,а за диагностика ще имам свободно време чак след 10 дни
bakoto Wrote:Днес ми изписа този надпис на борд компютъра SISTEMA MOTORE NECESSITA ASSIST и ми свети триъгълник в оранжев цвят,четох в форума но така и не разбрах точния превод на това съобщение“Имам едно съобщение за ABS и сега със това стават две.Някой колеги пишат че е дошло време за смяна и масло и филтри а други че има по сериозни проблеми.Извинявам се за новата тема но имам колата от една седмица и не знам какво да правя,дали е нещо сериозно или не.Нека ако някой знае да сподели.
За смяна на масло излиза друго съобщение Wink
Сменял ли си маслото?
За ABS-a - може и плочката на волана, датчик на колело или нещо друго ... но диагностика му е майката Wink
Не съм пипал и сменял нищо по колата ,не ми остава време,след 10-ина дни ще ги направя тези неща ,тогава излизам отпуска