Волво Клуб - България

Full Version: Volvo C30 D2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, колеги! Скоро се разделих с второто си Волво, s60 d5. Мислех да си дам малко почивка от марката, но някак, все натам ме влече. Харесах си C30 D2, R design, 115 hp и по-конкретно точно този автомобил-http://www.motopfohe.bg/mp_auto_details.php?id=3181
Бих се радвал, и ще бъда много благодарен, ако споделите мнение. Интересува ме двигателя-надеждност, динамика, достатъчно мощен ли е за това купе?Знам, че е нов, слагат го на новото v40 и s60, но четох 2-3 гневни теми в чужди форуми, свързани с губене на мощност, някакви софтуеърни ъпдейти, които оправяли проблема и т.н. Ако някой има впечатления конкретно от този автомобил, още по-добре. Благодаря предварително!
Здр колега,
Такова не съм сигурен че има в форума, още повече с този мотор...мн нови са и за момента не знам ще намериш ли отговор тук. Иначе това си е същинска Rка (външен кит, салон и прочие) като изключим мотора Sad Мисля си че 115 кончета малко ще ти дойдат, още повече че скачаш от D5ца. Да беше 2ка дизел, щях да те приветствам да се мяташ в джаза, обаче за тези пари ...

Успех!
pachopacho Wrote:Здр колега,
Такова не съм сигурен че има в форума, още повече с този мотор...мн нови са и за момента не знам ще намериш ли отговор тук. Иначе това си е същинска Rка (външен кит, салон и прочие) като изключим мотора Sad Мисля си че 115 кончета малко ще ти дойдат, още повече че скачаш от D5ца. Да беше 2ка дизел, щях да те приветствам да се мяташ в джаза, обаче за тези пари ...

Успех!
То затова е R-design, има само визия на R Wink
Иначе 115 к.с. на това купе не са малко, може би ще е пъргава колкото D5-цата, но определено С30 с D5 е много сериозна кола, като мощност Smile
D2 е сполучлив мотор като цяло, според чуждите форуми, но наистина че има малко опит тук ... при всички положения няма да има проблем с колата, доста е нова и още близо 4 год. гаранция Wink
Аз ти казавам вземай я ако търсиш невероятно ниския разход на гориво или не се занимавай ако пък си решил че искаш състезателна кола! Но при всички положения няма да имаш проблем с недостиг на мощност. Двигателя е много добре балансиран и на това малко купе просто Д2 е двигателя, който най-много му приляга. За надежността на двигателя няма какво да си говорим - дстатъчно надежден е тук съм виждал няколко на около половин милион километра, така че всичко зависи как се кара и подържа!

Успех с покупката.
JMI Wrote:Аз ти казавам вземай я ако търсиш невероятно ниския разход на гориво или не се занимавай ако пък си решил че искаш състезателна кола! Но при всички положения няма да имаш проблем с недостиг на мощност. Двигателя е много добре балансиран и на това малко купе просто Д2 е двигателя, който най-много му приляга. За надежността на двигателя няма какво да си говорим - дстатъчно надежден е тук съм виждал няколко на около половин милион километра, така че всичко зависи как се кара и подържа!

Успех с покупката.
Определено двигател на дизел не е най-добрият вариант за състезания, особено малолитражен, споделям мнението ти!
Но тенденцията за down-sizing направи много малки мотори добри за всекидневна употреба, а именно с ниски експлоатационни разходи - идеални за коли в града, та дори и за магистрала.
Твоето мнение подкрепя това, което съм прочел за D2 и затвърждава това, че ВОЛВО не прави двигател, макар и малък, който да издържи до началото след края на гаранцията :mrgreen:
Не знам колко вървят С30 като нови, но белият цвят е любимият ми, особено в комбинация с R-design пакет Smile
Ами, освен да ви благодаря за точните и изчерпателни отговори Smile Мисля, че автомобилът не е лош вариант. Не търся бегачка, искам надежден мотор, но все пак да нямам големи мъки при извънградско и изпреварване. Надявам се да има баланс между тежест на купето и мощност, дано да е добър избор. Мерси отново!