Волво Клуб - България

Full Version: Волво Sevice 2.0, update на софтуера от Мото-Пфое
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.motopfohe.bg/read_offer.php?tid=184">http://www.motopfohe.bg/read_offer.php?tid=184</a><!-- m -->
Някой възползвал ли се е вече от тази услуга. В информацията от сайта не пише за автомобили на каква възраст е офертата.

Ето копи - пейст на текста :
Ние обновихме софтуера на вашето Volvo до последна версия
В съвременните автомобили има голям брой компютри, които контролират
техните разнообразни системи. И точно както всички компютри, техният
софтуер трябва да се обновява от време на време.

Volvo непрекъснато развива и подобрява софтуера за неговите автомобили.
Ние просто искаме Вашето Volvo да работи по най-добрия начин. Затова във
всяко регулярно техническо обслужване е включено и безплатно обновяване
на софтуера.

Безплатното обновяване на софтуера* е част от Volvo Service 2.0 –
една нова концепция за обслужване на автомобила. В нея се включват и
предложение за алтернативен транспорт, безплатно външно измиване на
автомобила, безплатен преглед на техническото състояние и персонален
контакт със служител в сервиза.

Примери за функции или системи, които могат да бъдат оптимизирани чрез
обновяване на софтуера, са:

• Системата за контрол на климатичната инсталация – например
за идеално регулиране на температурата и въздушните потоци,
независимо от условията извън автомобила;

• Оптимизация на работата на двигателя – например регулиране на
гориво/въздушната смес за ефективно изгаряне;

• Информация за водача – настройка на инструментите за сигурно,
безопасно и акуратно подаване на информация;
• Също така се обновява софтуера на централния електронен модул на
автомобила, така както и на системите за пасивна безопасност.


*Някои настройки могат да изчезнат, например на часовника, навигацията, прибирането на страничните огледала и паметта на електрическите седалки.
Още в понеделник ще ида да проуча тази работа, щото направо странно ми звучи съчетанието "МП - БЕЗПЛАТНО" :mrgreen:
profyt Wrote:Още в понеделник ще ида да проуча тази работа, щото направо странно ми звучи съчетанието "МП - БЕЗПЛАТНО" :mrgreen:
Защо да е странно? Миналата година имаха безплатна диагностика на климатиците. И цените за доливане на фреон и масло не бяха високи.
Това си е програма на Волво, а не промоция на Мото Пфое. При текущото сервизно обслужване се обновява софтуера на всички модули безплатно. За обслужване се смята смяна на масло и маслен филтър. Миналата седмица ме агитираха ама имам още доста до смяната на маслото. Има и вариант за обновяване на всички модули срещу 140лв + труда на Мото Пфое.
Някой възползвал ли се от услугата?
Да сподели мнение,ще бъде добре да ползваме тази опция !
Всъщност отидох до мотопфое Бургас,и ми казаха ,че мога да ползвам услугата безплатно,ако си сменя маслото при тях.
Незнам как е в другите градове,но при положение,че и в брошурата която взех от тях нищо не се споменаваше за смяна на масло и след което може да се ползва услугата безплатно...
gramov Wrote:Затова във
всяко регулярно техническо обслужване е включено и безплатно обновяване
на софтуера.

Здравейте Колеги,
И аз отидох преди 2 дена в Мото Пфое в София, и на мен ми казаха същото нещо. Но човека, явно беше печен, и ми каза, че няма особено смисъл за обновяването на софтуера. Най-малкото по-старите коли не са оборудвани с толкова прецизни системи, може би TRACS и AWD сиситемите да си заслужават. Също така ми каза, без да уточни модел и година, че 2-ма колеги са се възползвали от тази услуга, и след това колите не ставали за нищо. Толкова се били скапали модулите и компютрите, че не могли да се движат въобще. Така че, всеки да си прави изводите.

Поздрави
Георги
Ахаааа, значи затова ми бяха измили колата, като ходих да сменявам масла и филтри преди месец...
Бяха ми назначили и безплатен преглед на окачване, без да си го искам. Във фактурата обаче фигурираше с нулева стойност.
За update, дума не са казвали.
Ще проверим тая работа Smile
Мен миналата седмица ме направиха на маймуна. Значи видях тук, че има нещо такова като БЕЗПЛАТЕН преглед, чета мненията и решавам да отделя ВРЕМЕ, да си откарам колата да я видят ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ. Звъня в четвъртък на посочения тук телефон - Мото пфое - Люлин, човека оттам ми казва, че има такъв БЕЗПЛАТЕН преглед, вярно на ходовата част, но все пак безплатен, за друго се плащало и така нататък. Записвам си час, изненадах се, за петък можах да отида. И така в 14.00 съм там. Чакам половин час приемчика за Волво да дойде, казвам, че имам записан час за БЕЗПЛАТЕН преглед,а той няма такова нещо, чак се възмущава кой ми би казал за подобно нещо. Аз набирам телефона на който звънях, казвам, че съм там, при приемчика, питам пак за БЕЗПЛАТНИЯ преглед, всичко си е така, ама не точно. Давам телефона да се чуят уреждача на прегледа и приемчика, приемчика слуша, слуша... След което продължава да ми обяснява, че подобно нещо нямало. Има но само, ако имам някакви оплаквания от колата и искам да я видят и да я оправят, да им я оставя с една дума, иначе прегледа бил 30лв. - този БЕЗПЛАТНИЯ. Така че, колеги не ходете там. Не стига, че ми загубиха времето, но и ме направиха на Бонго-Бонго - повече няма да стъпя там
Аз смятам тия дни да закарам колата, но не за ъпгрейд на софтуера, а на хардуера. И не в Мото Пфое, а в най-близката автомивка - като я измият хубаво съм сигурен, че ще и оптимизирам всички системи! Най-вече системата - "на шофьора да му прави кеф". Друго мисля да не пипам за сега Smile
Pages: 1 2