Волво Клуб - България

Full Version: Антифриз Volvo S60 D5
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте искам да попитам какъв антифриз трябва да си взема,розов,син или какъвто там цвят или марка
Мерси предварително
Розов
sandokanas60 Wrote:Здравейте искам да попитам какъв антифриз трябва да си взема,розов,син или какъвто там цвят или марка
Мерси предварително
Препоръчвам ти да отидеш до МП и да си купиш от тях. Не е много по-скъп от други марки и със сигурност ще ти дадат правилният цвят :mrgreen:

valio.com Wrote:Розов
Звучи хубаво за цвят на ... бельо :mrgreen:
Но си прав, че LL обикновено е червен или розов, но от Камор си купувах за БМВ-то техен, който също беше LL, но синкав на цвят.
На ВОЛВО-то ми е сменян в МП преди около година и половина ... после ще погледна какъв цвят е точно, но по спомен е зелен или синьозелен ...
И аз ползвам цветът на розовите килоти.Не съм имал проблеми и носи на натоварване. Wink
[attachment=30975]
Мерси за бързите отговори ще пробвам този път розов щом издържа на голями натоварвания,че пътувам повече извън града
Моя е синьо-зелен,такъв ми сложиха в МП при обслужването, тъй като сменях и водна помпа Big Grin
Оригинална туба антифриз концентрат от МП 4 литра за 50 лв. Разрежда се 1:1 и цвета му е зеленикав Wink
И тук както и в онази тема за маслото на D5 , която следя с интерес също е въпрос на спецификация, розовият може би е по WV G12+...
Kangalov Wrote:И аз ползвам цветът на розовите килоти.Не съм имал проблеми и носи на натоварване. Wink
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Вальо, то цветът и килотите не са лоши :mrgreen:
Но сините и червените антифризи не трябва да се мешат с други, по цвят, според спецификацията им.
Докато розовият може да го доливаш и с други, дори е предназначен за коли с високо натоварване и удължен период на обслужване - 5 години Wink
Имаше някаква разлика в различните "цветове", слагат се според материала на ДВГ-то и системите, но сега не мога да намеря четивото, където бяха обяснени точно характеристиките :roll:
Според WV G11 син минерален, G12 и G12+ червен и розов ,синтетични , а последния писък е G13 - жълт също синтетичен , с който се заливат автомобили произведени след 2011 , като общо приетото мнение е , че G11 e агресивен към алуминиевите детайли на охлаждащата система и поради факта че напоследък цилиндровите блокове се отливат от алуминий следва да се използват тези с числа 12, 12+ и 13. Има и мнение , обаче че единствената причина за използване на червените и розови антифризи е екологична - биоразградими са . Какво обаче е наложило и появата на G13 все още не съм наясно - може би алуминиево-магнезиевите блокове.....
Pages: 1 2