Волво Клуб - България

Full Version: Съвети за начинаещи :)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,

В момента имам Ауди 80, есента на 89 г и много си го харесвам, но имаме и бебенце, а то върви с много много багаж, а и Аудиту няма климатик. По този повод стигнах до извода, че ни трябва нова кола. Първите идеи бяха Ауди А4, ФВ Пасат, Шкода Октавия и Волво В70. Брат ми има такова и много си го хвали и все ме бута в тази насока. След разпитване се оказа, че Аудито и пасата имали някакви драми с окачването, много връзки или нещо от този сорт и отпадат. За Шкодите още нищо не знам. Това което търсим е голяяяяям багажник, сигурна кола, малко "екстри" (след Аудито всичко ми се вижда лукс) като климатик и аудио, да не харчи много и да не се троши много, а ако се строши да не давам 3000 лв за филтър или нещо от сорта. Парички между 4 и 6 хил. лв. Примерно тази - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.cars.bg/c224092">http://www.cars.bg/c224092</a><!-- m -->. Разбрах, че трябва да търсим двигателя на Ауди, който е до 140 к.с. малко след 2000 г. , защото не се чупел ;Р Принципно си мисля си за дизел...но имаме и други принципи
Ще се радвам на непредубедени мнения и съвети. Също и да ми препоръчате някой майстор на който мога да закарам кола и той да си каже мнението.
Аз също имах Ауди 80 2.6 топ и въпреки, че нямам твоите мотиви, защото децата ми са големи и имат собствени коли, минах на Волво. Аз ще ти споделя моите разсъждения, а пък ти ще си прецениш дали можеш да ги приложеш за свое добро.

Великите немски фирми Ауди, Мерцедес и БМВ още с първите си модели, правени за периода след падането на Берлинската стена рязко влошиха качеството. За да отговорят на повишеното търсене, а може би и главозамаяни от пазарните успехи на Мерцедес W124, Ауди 80 и 100 и БМВ Е34 и трите фирми пуснаха модели, от които могат само да се срамуват. Ауди А4 В5 и А6 С5 с калпаво предно окачване, безбожно скъпи за поддръжка и с капризни двигатели, ръждясващия Мерцедес W210 с проблемна кормилна рейка и БМВ с повече ел. проблеми от френска кола. Този спад в качеството е преодолян едва в моделите след 2006. Така че за човек, на който прекалено старите железни немски модели са му писнали, а новите му идват твърде скъпи, изборът е просто един - Волво. Който търси качествен дълговечен автомобил, а не бюджетна френска еднодневка се насочва към единствената марка, която през черното десетилетие 1996-2006 не само запази качеството си, но и заряза остарялото задно предаване и внедри редица технически новости.

Мой съвет при избора. Тъй като двигателят е източник на най-скъпите и трудни за откриване проблеми по една стара кола: Забрави дизелите - всичките са бивши таксита или служебни коли, сцепени от каране и с превъртяни километражи. Търси голям и мощен за купето двигател - той е работил с по-малко напрежение, има по-голям ресурс и е много по-вероятно да няма проблеми. Предпочитай коли с автоматик - такива коли изключват собственици от типа "светофарен състезател" и "практичнен дзифтар", които се стискат за всяка стотинка при поддръжката им.
Здрасти и аз поради същата причина смених С40 за В70 защото чакаме бебче и ми трябваше по голяма кола. Моята е с D5 мотор на Волво и съм много доволен както от към вървене така от към разход за гориво. Покарай и от двата модела преди да избереш. А иначе от към място имаш предостатъчно
soledat Wrote:малко "екстри"

Е тук волво не отговаря на критериите ти за търсене. Няма малко екстри , има мнооого екстри :mrgreen:
Според мен си се спрял на много добър избор,въпроса е да намериш читава кола,но от тукашните обяви единствено ме грабва тази:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11369146711765867&f1=details&slink=3saw1s">http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3saw1s</a><!-- m -->

но тя е над бюджета и е бензинова и е за "по -заможни " татковци,тъй да се каже.
Обслужването ще ти стъпи на към 1000лв.(2 ангренажни ремъка),ако не изскочи нещо допълнително. Екстри има бол и спокойно може да си извлечеш покъщнината с тази кола Big Grin
Има и с фабричен метан Bi-fuel , огледай се и за такава.
mudancho Wrote:Според мен си се спрял на много добър избор,въпроса е да намериш читава кола,но от тукашните обяви единствено ме грабва тази:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11369146711765867&f1=details&slink=3saw1s">http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3saw1s</a><!-- m -->

но тя е над бюджета и е бензинова и е за "по -заможни " татковци,тъй да се каже.
Обслужването ще ти стъпи на към 1000лв.(2 ангренажни ремъка),ако не изскочи нещо допълнително. Екстри има бол и спокойно може да си извлечеш покъщнината с тази кола Big Grin
Има и с фабричен метан Bi-fuel , огледай се и за такава.

Тази бегачка преди три, четири месеца тръгна на продажба със стартова цена от 8 и половина - реален пример между търсене и предлагане. Wink
А иначе много добър избор за семеен човек - V70! При всичките фасони на D5 вече така свикнах с него че не знам какъв друг двигател би ми паснал. Изключително икономичен, мощен и еластичен. На дълъг път при умерено каране 5-6 на сто. В София зимата и до 12 се стига но с предварително подгряване на нафтовата печка Wink иначе в лятото 8-9. Возията е като на лимузина, багажника - прогимназия :mrgreen:
Успех в избора!
Ох, тази да беше 7-местна... Smile
Отнасях я като ЗИЛ цинкова кофа!

По темата: съгласен съм с коментара за влошеното качество на Мерцедес и сие, само бих добавил следното - W210 е един от най-грозните автомобили излизали от заводите на Даймлер (веднъж написах във форума на MB Club-a, че Е-39 е в пъти по-приятна като външност и щяха да ме изключат от клуба Smile ), а 2.5 дизела на Ауди си е за заможни хора - традиционните за този мотор ремонти са удивително скъпи.
Momchil Wrote:Ох, тази да беше 7-местна... Smile
Отнасях я като ЗИЛ цинкова кофа!

По темата: съгласен съм с коментара за влошеното качество на Мерцедес и сие, само бих добавил следното - W210 е един от най-грозните автомобили излизали от заводите на Даймлер (веднъж написах във форума на MB Club-a, че Е-39 е в пъти по-приятна като външност и щяха да ме изключат от клуба Smile ), а 2.5 дизела на Ауди си е за заможни хора - традиционните за този мотор ремонти са удивително скъпи.

Бъркаш само за ремонтите,смятам,че говориш за 6 цилиндровия,който е много зле по всички параграфи и за него си прав. Иначе 5 - така е доста по-здрав и евтин за поддръжка..