Волво Клуб - България

Full Version: Препоръки/предложения и коментари за газова уредба на V70
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте форумци, от скоро се замислям дали да не сложа едно газово на волвето, защото малко ме удря в кръста разхода 12-13 на 100 градско бензин, а аз предимно щъкам градско. Та въпроса ми е на моя 5 цилиндров двигател колко пари ще ми излезе един приличен газов инжекцион, заслужава ли си и близо колко пари би ми излязло. Друго което исках да попитам е дали изобщо добре се интегрират газовите инжекциони в тезми модели и дали не правят проблем с компютъра, дали не дават често грешки и дали няма да имам проблеми със запалването, държането на обороти, гасненето по светофарите при натискане на спирачките и прочие. Ако има някой, който е ял попарата бих искал да сподели от опит за какво иде реч и дали си заслужава парите и нервите да слагам газ или така да си я карам Wink Благодаря предварително!
Колега, има форум за газ. Съветвам те да разгледаш там, има доста писано по темата.
Здравей колега,
до колкото знам мотора на колата която имаш е един от малкото на Volvo които подлежат на успешно конвертиране на LPG/CNG. Няма как да не излиза изгодно, въпрос на прости сметки е да разбереш за колко време/км ще си избил газовата. Преди повече от година мой близък приятел сложи Landi от последните поколения ГИ и е доволен от системата. Не си спомням точната цена - около 1.8 к, тя зависи от модел, големина на бутилката, екстри и варира. Имаше едно допълнително регулиране само 3-4 дни след монтажа и от тогава газовата не е пипана.. за разлика от главата на която прави ремонт само след 7 500 км. Не знам съвпадение, случайност или закономерност е случката, но за неговият турбо мотор не се препоръчва каране на газ.
Поздрави и успех
Zahariev Wrote:Здравей колега,
до колкото знам мотора на колата която имаш е един от малкото на Volvo които подлежат на успешно конвертиране на LPG/CNG. Няма как да не излиза изгодно, въпрос на прости сметки е да разбереш за колко време/км ще си избил газовата. Преди повече от година мой близък приятел сложи Landi от последните поколения ГИ и е доволен от системата. Не си спомням точната цена - около 1.8 к, тя зависи от модел, големина на бутилката, екстри и варира. Имаше едно допълнително регулиране само 3-4 дни след монтажа и от тогава газовата не е пипана.. за разлика от главата на която прави ремонт само след 7 500 км. Не знам съвпадение, случайност или закономерност е случката, но за неговият турбо мотор не се препоръчва каране на газ.
Поздрави и успех
Казваш турбо мотор е неговия, но до колкото съм на ясно моят не е турбо и се надявам да не ми излезе масрафа чак 1800 лв, че това си е вече грубичко наистина Wink Между другото според какво съдиш, че е от малкото подлежащи на успешно конвертиране да не би повечето модели на волво да нямат успех в това "начинание" ?!
bugiman Wrote:Между другото според какво съдиш, че е от малкото подлежащи на успешно конвертиране да не би повечето модели на волво да нямат успех в това "начинание" ?!
Volvo имат фабрично произведени автомобили с LPG и CNG, модификацията е BiFuel, правят го единствено на мотора 140 к.с. без турбо.. не съм сигурен, че е напълно еднакъв с твоят, но поне не съм намирал инфо за проблеми по форумите. Ето едно клипче за твоят мотор на газ какво прави..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IrHP-CAherU[/youtube]
Zahariev Wrote:
bugiman Wrote:Между другото според какво съдиш, че е от малкото подлежащи на успешно конвертиране да не би повечето модели на волво да нямат успех в това "начинание" ?!
Volvo имат фабрично произведени автомобили с LPG и CNG, модификацията е BiFuel, правят го единствено на мотора 140 к.с. без турбо.. не съм сигурен, че е напълно еднакъв с твоят, но поне не съм намирал инфо за проблеми по форумите. Ето едно клипче за твоят мотор на газ какво прави..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IrHP-CAherU[/youtube]
Мда мотора от клипа е същия, като моя B5244S и се надявам да пасне добре, но то си е ясно, че и на майстора дето ще го слага ръцете му не трябва да са отзад Wink