Волво Клуб - България

Full Version: Аморт. задна врата Volvo V70 2000->
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,
Преди година и 8 месеца ги смених въпросните джажджи и сега за моя изненада багажникът пак ме бие по главата, ама сериозно, изобщо не държат. Забелязвам по дясната колона има някакво омасляване и излежда единият е изпуснал маслото (аз си мислех, че са газови). Та въпросът ми е, някой пълнил ли ги е наново и има ли такава процедура. Аз си пазя и оригиналните и може и с тях нещо да се прави. Ако няма вариант за обновяване, моля някой да сподели от къде да си купя някакви по-качествени. В мото цената на 1бр. нов е 135лв. Confusedhock: За тези бях дал 80 мисля че.
Странно :roll: Аз свалих оригиналните от 940-ката и с тях взех някакви малко по-силни като нютони за около 40 кинта два броя и сега се пазя като отварям багажника, че искат да ми избият зъбите с капака, така мощно го вдигат. Wink
Провери в Скантех. Смених единият оттам, година ежедневна употреба, без проблем.
Свалих изтеклият и сложих единият от старите, който видимо не беше изпуснали всичко е ок.
bg_tiger1978 Wrote:Странно :roll: Аз свалих оригиналните от 940-ката и с тях взех някакви малко по-силни като нютони за около 40 кинта два броя и сега се пазя като отварям багажника, че искат да ми избият зъбите с капака, така мощно го вдигат. Wink

ТигЪре, между девяткята и седемдесетката има голяяяяма разлика !
На седемдесетката Хамортисьорчетата са скрити под тавана и работят с на практика много малко рамо. Това обуславя и необходимостта от много повече сила. Затова те са с показатели около 1500 N и даже и повредени Хабсолютно не можеш да ги помръднеш на ръка , когато ги свалиш. А на девятката са хванати на средата на 5-тата врата и са около 350 N.
Тези за седемдесетката съм ги купувал за около 30 лв на брой от Евро 07 и не са създавали ядове досега.
Ванката Грамов явно е имал малшанса едното му амортисьорче да е изпуснало доста раничко...
Аз ги смених миналата година по това време за сега са перфектни.
Първо мислех да взема тези <!-- m --><a class="postlink" href="http://drive.bg/product_info.php?cPath=10101_10926&products_id=138032&ModelId=14619">http://drive.bg/product_info.php?cPath= ... elId=14619</a><!-- m -->
Но в ЕВРО 07 имаше немски Оптимал на 28лв броя и реших да ги пробвам.
Ходих и до МП естествено цената беше към 120 -130 лв за брой и нямаха налични 2 а само 1. Продавача почна да се пазари че ще направят отстъпка и тн. Прекалено са нагли в еврото взимаш 4 а те се опитват да ми пробутат само 1Smile даже и да се навиеш да го вземеш нямат втори.