Волво Клуб - България

Full Version: Запитване за
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
[attachment=31438] Здравейте! Наскоро закупих Volvo s60 d5 и все още не съм научил кое копче за какво е . Понеже не съм снимал моето табло , съм взел снимка от интернет и оградих копчетата които не разбирам за какво са. Ако някой знае всяко едно за какво е, може ли да сподели с мен ?
Копчето до скоростния лост: изключва обемния датчик на алармата за да можеш да оставиш вътре куче/дете и да заключиш без да се включи да пищи. Активира се при угасен двигател и НЕизваден ключ от таралежа. На таблото се появява съобщение че алармената система е редуцирана.
Копчетата на волана: Като цяло бутоните в лявата част за управление на темпомата. + и - нагласяне на скоростта. Полукръгчето е "възстановяване" - активира круиза на последно зададената стойност а "0"-та пък го деактивира. Поиграй си на извънградско и веднъж като му свикнеш няма да искаш да чуеш а кола без круиз контрол.

п.п. Нямаш ли си "книжка" - user manual.
yuckuJackD Wrote:Копчето до скоростния лост: изключва обемния датчик на алармата за да можеш да оставиш вътре куче/дете и да заключиш без да се включи да пищи. Активира се при угасен двигател и НЕизваден ключ от таралежа. На таблото се появява съобщение че алармената система е редуцирана.
Копчетата на волана: Като цяло бутоните в лявата част за управление на темпомата. + и - нагласяне на скоростта. Полукръгчето е "възстановяване" - активира круиза на последно зададената стойност а "0"-та пък го деактивира. Поиграй си на извънградско и веднъж като му свикнеш няма да искаш да чуеш а кола без круиз контрол.

п.п. Нямаш ли си "книжка" - user manual.

Аха.. Мерси много!- И аз се чудих защо при изключен двигател светваше. Обаче моята кола не е пищяла досега или има точна случка в която започва? А относно за автопилота, карах с 130 на круиз и подадох газ до 150- 60 с педала и после автоматично си върна на първоначалната зададена скорост (130), без да натискам полукръгчето.
Здравей,

когато караш с включен темпомат и натиснеш съединител/спирачка той се деактивира (същото се случва като натиснеш "0") като помни зададената му скорост - например ти се е наложило да намалиш. После натискаш полукръгчето и колата ускорява до запаметената скорост.
Или ,си караш със 120 на темпомат ( круиз ) и застигаш автомобил който се движи с по-малка скорост , даваш газ до ламарината за да профучиш покрай него с голямо ускорение , задминаваш го и като стане на точка в огледалото за обратно виждане отпускаш педала и си продължаваш с 120 с които си се движил преди изпреварването ...
А газта до ламарината е да си каже " Егаси бързото Volvo дето ме изпреварва Confusedhock: ..."

Big Grin Big Grin
хахахахаха , еми то тогава закво са ми копчетата "0" и полукръга !?
Понеже сме в България и както си караш с ограничение 90 и хоп - селце с ограничение 40 WTF !?! та, цъкаш си нуличката или чукваш спирачка, колкото датчика да се усети и темпомата се деактивира, подминаваш селото, натискаш кръгчето и колата сама намира най-добрия начин да възстанови зададената скорост.
абе всякакви глупости има тая кола Smile