Волво Клуб - България

Full Version: не светят задните светлини!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,от доста време имам ядове с задните светлни,понякога не светят и след лек удар на стопа,лампичката светва. Преди около месец си взех контактен спрей и си пръсках буксата на бензиновата помпа и врътката за парното ,която е за силата на духане. Всичко заработи идеално и днес реших да пръсна и въпросните задни светлини. Бяха изгорели даже 2 лаппички,те нали са по две на страна. Напръсках и 4те гнезда ,сложих две нови крушки и какво да видя,нито една не светна от 4те. Всичко друго си свети,лапата за задната,стопове,фар за мъгла,само светлинките дето пръснах с въпросния спрей . Не знам на какво се дължи,дали ми е изгорял бушон,днеска ми отне 1ч да намеря къде са ми бушоните под волана. Ако мислите ,че е бушон,къде се намира той,понеже никъде не пишеше за светлина кой е! Благодаря предварителноSmile
Кое всъщност не ти свети , че малко объркващо си го написал. Габаритите ли ?
Възможно е да е бушон.
Но тук идва едно голямо НО ти казваш,че при удар се оправя и това малко озъдачава.
Ако не е бушон,лоша връзка в буксата или гнездото на крушката друго незнам какво може да е.
Ако е бушон,при удар нямаше да се оправи а само при лош контакт но пак на 4-те...
Огледай хубаво размърдай кабели взе даме съмнява да е бушон.
Аз така си играх сумати време със стоповите крушки.Мина през дупка , друсне , нямам светлини , това същото се повтаряше всеки път.Когато в един момент ми писна и реших проблема.Разбрах , че със смените на крушки , гнездата на крушките се разширяват и не правят добър контакт.Това със спрея е моментно решение но , не и завинаги.Как реших аз проблема:
На крушките където имах проблема , закърших вътре по 1 кибритена клечка.Вече 6 хил.км нямам проблеми , нито са спирали да светят нито съм удрял стопа , нито нищо.Поздрави и успех!
ПП:Да , малко българско изпълнение , но най-простото е най-ефикасно !
Значи не ми светят габаритите. Това с почукването беше преди да ги напръскам,сега въобще не ми светят и 4-те крушки. Няма грам признак и с потупване и без,просто там където напръсках сега не светят и 4-те крушки. Днес ще търся бушона,макар че не знам точно кой еSmile А това с клечките като ми светнат ще пробвам и аз,иначе си прав за гнездата за крушкитеSmile
На капачето имаш схема търсиш на горния ред предпоследния от ляво на дясно 20 А пише Light. Това е бушона за габаритите.
оказа се 10 ампера и се намира под капака,купих хубави крушки на филипс и паснаха идеално. Мисля че няма да прекъсват,малко с клещи свих ламариките на гнездото и сега крушката влиза плътно. Благодаря за мненията виSmile