Волво Клуб - България

Full Version: DVD за филми и музика S60
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
реших че трябва нещо да променя в тази кола, и по захваната идея от колегата VolvoCarPC, e нищо общо с неговия сериозне проект но все пак Smile,
първоначално бях с Hu401
[attachment=31686]
e смених го
[attachment=31684]
след това взех една навигация от prodavalnik
[attachment=31682]
и естествено както знаете този паметник за нищо не става ако не е от съответната кола, и затова от еebay поръчах 6,5'' дисплей който да го вградя вътре и да ползвам само корпуса на заводската навигация, и се започна разглабянето
[attachment=31680]
[attachment=31678]
дисплейя го монтирах в корпуса с топъл силикон, пасна без каквито и да е преправяния
[attachment=31675]
[attachment=31673]
[attachment=31664]
монтирах вътре платката за управление на дисплея( контраст осветеност и т.н.) не че ще я позлвам, че дисплея си има дистанционно управление, което изнесох от платката отгоре на прозорчето което си има на корпуса
[attachment=31662]
[attachment=31659]
[attachment=31658]
изплозвах лентовите кабели за да пусна захранването на дипслея( използвах по няколко пътеки, тъй като небях сигурен за консумацията му)
[attachment=31655]
пак от ибей взех DVD плеър с USB и слот за SD карта.
[attachment=31654]
[attachment=31652]
[attachment=31649]
естествено пак от ибей, си намерих и оригинална решетка за таблото
[attachment=31647]
[attachment=31644]
управлението на DVD to става с дистанционно
[attachment=31642]
въпросното DVD има два изхода един АV и един HDMI, отпред дисплея е с HDMI, сложиш плосък кабел за да може да се сгъва вътре при влизането и излизането на дисплея, а AV изхода го използвам за дисплей отзад който сложих за да може и отзад да се гледа( по късно ще снимам и задния)
управлението съм го направил с едно реле и при подаване на контакт има забавяне от 10сек( евентуално да запалиш) и след това излиза дисплея, при вадене на ключа се прибира.
[attachment=31640]
БРАВО!!!
Много харесвам когато нещата се правят така, че да се запази оригиналният вид Wink
Определено е по-добре от разни 2-3-4 и т.н. ДИН-ове, които седят като евтини китайски играчки на това достолепно табло.
Кога ще се цифровизираш ... 1.09 мина :mrgreen:

п.с. С колегата VolvoPC изядохте хляба на техно-инженерите :lol:
Евала!
Поздравления колега
Каква е видимостта на този дисплей на слънце?
Tisho Wrote:Каква е видимостта на този дисплей на слънце?
Задоволително Smile в много слънчево и при полжение че имам и стъклен люк, се вижда всичко е една идея е по кофти но не е да нямаш видимост на дисплея. единствено може би проблем има ако си вдигнеш много седалката, и си по -висок( точно като за теб) с фабричния наклон( но заради въздуховода няма как да го променя) малко почва да "обръща" цветовете, сещаш се за какво говоря. иначе ъгъла на виждане на страни е ок,
stefi_pavlov Wrote:
Tisho Wrote:Каква е видимостта на този дисплей на слънце?
Задоволително Smile в много слънчево и при полжение че имам и стъклен люк, се вижда всичко е една идея е по кофти но не е да нямаш видимост на дисплея. единствено може би проблем има ако си вдигнеш много седалката, и си по -висок( точно като за теб) с фабричния наклон( но заради въздуховода няма как да го променя) малко почва да "обръща" цветовете, сещаш се за какво говоря. иначе ъгъла на виждане на страни е ок,

Да повечето дисплеи са с кофти ъгъл на гледане отгоре. Но можеш лесно да го обърнеш наобратно. Някаде по контролера на дисплея би трябвало да може да му се казва кое е "горе-ляво". Аз заради това си мисля за IPS дисплей.
има го в настройките да се обърне но при мен вече е късно, тъй като съм залепил доста здраво диспеля, и платката вътре и лентовия кабел от дисплея до платката, абе няма как да се обърне, макар че в момента е точно на обратно де, по дефолт е наобратно картината( в момента лентовия кабел излиза отгоре на дисплея), така че си мисля че това му е оптималния вариант
Много готино се е получило. Поздравления! А звука къде го пусна
звука за момента е през един FM трансмитер( доста кофти е) , но това е временно докато ми дойде Yatour-a от ebay
Pages: 1 2