Волво Клуб - България

Full Version: Смяна масло хидравлика S/V70
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Колеги,от къде се източва маслото на хидравликата на 2.5тди мотора на S/V70? Има ли спецификации? Кат. номер в МП>

Също така и маслото на ДВГ с какъв ключ се сменя,да съм подготвен?
Ново 20...
Днес баща ми е закарал колата при негов познат.ГЛУПАКА(не баща ми) е долял някакво друго масло ,понеже сега волана едвам върти,а се чува виене(и то доста скъпо Big Grin) при завиване . Идеята ми е да направя промивка ,но не знам как. Също така какви може да са последствията за рейката или помпата?

П.С За пореден път се убеждавам,че тия коли само майстор може да ги съсипе,нищо друго...
Аз тази седмица смених маслото по принуда. Спука ми се маркуча за високо налягане на хидравликата. Наложи се да се свали маркуча от хидравличната помпа до входа в рейката. В резултат на което изтече цялото масло а когато изкарахме колата от гаража с бутане при въртенето на волана изтече и маслото от рейката може би не на 100% но повечето.
Аз лично не бих ти препоръчал да сменяш маслото без причина. Преди 3 години аз от глупост си го смених един ден заедно с спирачната течност просто за да са нови. Може би заради тази ми постъпка няколко месеца по късно рейката протече и се наложи да я рециклирам още 350 лв на зад. Но ако мислиш че вече имаш проблем с хидравликата не знам как може да се смени изцяло маслото може и да има начин но го знам. Прилагам снимка на маслото и на спукани при мен маркуч.
То това е,че не знам какво е сипано,волана при въртене е труден и цвърчи ужасяващо. Sad

Ще се опитам за събота да го сменя.
До колкото знам АTF са 2 цвята има зелен и червен. Не знам какво са сипали и при смесване какво става.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=10187">http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=10187</a><!-- m -->
Зеления не е ли за хидравлики с ел.помпа.Един приятел има Астра с такава хидравлика и знам,че зеленото за там се ползва. В крайна сметка взимам червено и утре се хвърлям в музиката,само не разбрах от къде да източа.
Днес смених маслото,за нещастие пак хидравлика липсва всякаква и се чува брутално виене. Сега съм в процес на търсене на сервиз за рейка и ще си сменя хидравличната помпа. Sad

Къде ремонтират качествено рейки? Smile
Пак да ъпдейтна темата - днес посетих 2 сервиза и в двата ми казаха,че помпата не прави достатъчно високо налягане,защото ту е трудно,ту е малко по-леко завиването. Рейката е ок,няма течове. Сега съм в процес на търсене на нова помпа на хидравликата. Ще пиша по натам за проблема дали е преодолян с това нещо,ще се опитам да снимам смяната,ако не забравя. Wink
От мото-пфое съм купувал масло за хидравликата и е зелено. На тубата не пише какво е има само 6-7 цифрен номер струваше около 40 лв. Като го видяха колеги (работя в сервиз на една друга марка) ми казаха категорично, че маслото е пентозин и струва два пъти по евтино
Зеленото масло т.е. хидравличното такова се слага на колите след 1999г.,преди това са със червен ATF. Темата е обсъждана и преди и бях извадил посоченото във Вадис по въпроса,но не мога да го открия в момента,а и не разполагам с Вадис сега на този комп.Бих препоръчал като марка Valvoline,но трябва да се спазят и спецификациите за конкретния автомобил за да няма после проблеми.Би трябвало на капачката на помпата на хидравликата да е посочено.
Pages: 1 2