Волво Клуб - България

Full Version: Някои новости, за които не знаех
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Прекарах последната седмица от отпуската си в България. Прекарването беше наситено със събития, които искам да споделя.

Още от влизането си в България през Кулата при Хепи преди Сандански бях изненадан. Както си карах разсеяно зад един ТИР изведнъж срещу мен изскочи един Голф 3, който за да не се блъснем челно запали гумите, направи една поредица синусоиди и накрая излезе от пътя и се затъркаля в тревата.
При Джерман един румънец тръгна да изпреварва 100м колоно от автомобили, но след като никой от тях не го пусна да се прибере, аз направих този жест, като излязох на банкета и така се разминахме благополучно.
Посетих Коршунските водопади, където имаше огромна навалица както от хора, тока и от коли. Когато се върнах до любимото Волво видях, че някой се е опитвал да ми вземе чистачката на левия фар. Не е успял да я вземе, но все пак я е повредил и сега не може да се върти. Та някой ако може да ме светне как се оправя това.
Сред като избегнах още 10тина челни удара по пътя Търново-София се добрах до хотела си, който имаше охраняем паркинг. Забелязвам, че при повечето "разминавания" когато някой упорито кара срещу мен и ме вкарва в канавката, накрая ми благодари със среден пръст. Да не би да сме минали на ляво движение като в Англия...?
На другата сутрин виждам любимото Волво с разбито стъкро на вратата. Охраната не е успяла да предоврати кражбата на един кабел, струващ 4 евро, но ме успокои, че лесно ще си оправя колата, за да замина. За да не и мислите че съм негативен ще изкажа благодарност на фирмата "Кобра" където за 1ч ми сложиха ново стъкло срещу 59лв. А междувременно разбрах това било съвсем нормално, просто явно аз нещо не съм информиран.
[Image: VOLVO+S80_00002.jpg]
В Сърбия ми се пада да налея бензин. Вярвам на ОМВ, обаче оставам измамен. Скоро светва лампата за диагностика, а бордовия компютър ми дава съобщение за кофти газове.
Може би затова поставихме рекорд - София-Вюрцбург за 15 часа без да сме нарушавали правилника!
Колега, кофти е, ама си го написал весело. Smile
Това си е нормално БГ ежедневие, хич не са новости...
Чистачката на фара се оправя лесно, ако си успял да разбереш кой го е направил - с малко физически труд, но после насинения крадец плаща като поп...

За съжаление България започва да става все по-голяма дивотия. Последния месец навъртях около 2000км само в БГ. ще спомена най фрапиращите случки:
Пътя между Габрово и Дряново, малко след село Донино в посока Дряново както си карам гледам някакво момиче излиза от храсталака, намалих с идеята да не се хвърли да пресича пред колата и с това спасих живота на малумния и баща, който след десен завой без никаква видимост беше спрял в дясната лента за да може девойчето да се изпишка в храстите... Какво щеше да остане от изгнилата им астра ако ги бях подбрал с 80км/ч мога само да гадая.

Миналата неделя заради ремонт на мост на магистрала хемус, се наложи да мина по някъкъв път(около село Потоп), по който е имало асвалт някъде около 1960г. Прахоляка и пушилката бяха титанични. Едвам се виждаше задницата на предния автомобил, но за сметка на това джигити с джипове и служебни коли се правеха на съзтезатели... После разбрах, че ако съм бил останал на магистралата да чакам в задръстването - поне три часа е щяло да продължи чакането.
Дишай...издишай...
Нещо много често взех да си го повтарям (по няколко десетки на ден) с мисълта да не се ядосвам за глупости.
Е да, ама не!
Не става бе да му....
Колкото и да се инатя да не "бягам" и аз от БГ, но всичко вече натам ме бута.
Баща ми в Англия, сестра ми в Германия...аз ината - ще си стоя тука. И тези им развивам, че те бягат. А не е там номера...но това са мои жалки разсъждения.
И аз имах случка с прозорец преди година някъде, пред Света Екатерина (болницата). Но за тази случка висях и на трамвая в 4то РПУ заради "обида на полицай". Не представител на реда и закона, а полицай! Така ми беше повдигнато обвинението. Но добре, че в семейството все адвокати...
Тоя БГ народ (по-точно бай-мангал, или по-точно мнозинството) така е надобрял с мизериите и кражбите, че чак се чудя и се мая.
Спрях за 2 минути, изпратих една мадама до тях...връщам се и гледам задното дясно стъкло долу.
Звъня на полицията (не знам и аз защо), чакам ги цял час (става въпроса за 1:00 нощес)...идват, хилят се и съвсем подигравателно единия убавец ми изстрелва репликата "кой те кара да спираш тука, не знаеш ли че много се краде на тая улица"...
Аз шаш...не знам какво да кажа. Замълчах си.
Но последва нещо много по-професионално. Питаха ме с кой последно съм бил в колата. Отговорих. Последва ехидна усмивка на единия...и мълва, че трябва девойката да дойде да даде отпечатъци...
Аз им казах, че това няма как да стане, защото телефона ми беше повода за кражбата, съответно не мога да и се обадя. А беше минало повече от час откакто я изпратих...на всичкото отгоре я оставих при техните на гости.
Последва още по-ехидна усмивка...
Същия малоумник ми каза, че ако не ходя да я извикам, ще ми повдигнат обвинение за лъжесвидетелстване.
Хубаво...и без това бях насъбрал гръм и мълнии...отивам аз, звъня на звънеца...отваря баща и. Показа се и майка и...и аз убавеца, изтъпанил се пред тях, придружаван от поУИцая с усмивката, питам дали може да излезе Деси. Баща и се смръщи много сериозно, попита защо, и куката се прояви в целия си блясък - с премерен тон и усмивка каза "трябва ни съпоставка на отпечатъци. А вас ще ви помоля да дойдете с мен за поемно лице".
И така...всички долу в буса...отпечатъци, подписи, злобни погледи...
Имаше и капка. Капка, която преля чашата...и по-точно усмивката на тоя, когато каза "и кво ще праим са Янков, създаваш предпоставка за престъпление, обезпокояваш хора по нощите, харчиш пари на данъкоплатци, губиш нашето време...кажи ти, умен си виждам, университет си завършил сигурно..."
И аз понеже съм си устат и злобен...като почнах да ги лея едни...
Всичко си им казах, даже и в адванс ги насолих, да има.
Закопчаха ме, заведоха ме на трамвая (там пък на какви образи се нагледах, не е истина...)...изкарах си задържането.
После си повдигнах обвинението, спечелих си делото...и са тоя Дафчев е пазач на Хилтън на паркинга ;-)
А Деси...остана си трайно в моето сърце Big Grin
Та, има справедливост...макар и нищожна.
Лошото е, че много малко стойностни хора останаха в БГ, а тези които са излезли и след време се върнат, съпоставят БГ с развитата страна, в която живеят, шашкат се от разликата, и още повече плюят по страната ни. Виждам го през очите на близките си и приятелите си, и това много ме тревожи.
Както и да е...
Дишай...издишай...
gustav Wrote:Прекарах последната седмица от отпуската си в България. Прекарването беше наситено със събития, които искам да споделя.

Още от влизането си в България през Кулата при Хепи преди Сандански бях изненадан. Както си карах разсеяно зад един ТИР изведнъж срещу мен изскочи един Голф 3, който за да не се блъснем челно запали гумите, направи една поредица синусоиди и накрая излезе от пътя и се затъркаля в тревата.
При Джерман един румънец тръгна да изпреварва 100м колоно от автомобили, но след като никой от тях не го пусна да се прибере, аз направих този жест, като излязох на банкета и така се разминахме благополучно.
Посетих Коршунските водопади, където имаше огромна навалица както от хора, тока и от коли. Когато се върнах до любимото Волво видях, че някой се е опитвал да ми вземе чистачката на левия фар. Не е успял да я вземе, но все пак я е повредил и сега не може да се върти. Та някой ако може да ме светне как се оправя това.
Сред като избегнах още 10тина челни удара по пътя Търново-София се добрах до хотела си, който имаше охраняем паркинг. Забелязвам, че при повечето "разминавания" когато някой упорито кара срещу мен и ме вкарва в канавката, накрая ми благодари със среден пръст. Да не би да сме минали на ляво движение като в Англия...?
На другата сутрин виждам любимото Волво с разбито стъкро на вратата. Охраната не е успяла да предоврати кражбата на един кабел, струващ 4 евро, но ме успокои, че лесно ще си оправя колата, за да замина. За да не и мислите че съм негативен ще изкажа благодарност на фирмата "Кобра" където за 1ч ми сложиха ново стъкло срещу 59лв. А междувременно разбрах това било съвсем нормално, просто явно аз нещо не съм информиран.
[Image: VOLVO+S80_00002.jpg]
В Сърбия ми се пада да налея бензин. Вярвам на ОМВ, обаче оставам измамен. Скоро светва лампата за диагностика, а бордовия компютър ми дава съобщение за кофти газове.
Може би затова поставихме рекорд - София-Вюрцбург за 15 часа без да сме нарушавали правилника!
Колега, ти от кога не си се прибирал в България?
Това е "нормално" ежедневие от 10.11.1989 год., дори сега е по-добре, но има какво да се желае още.

България е държава, в която циганинът има всякакви права, а българинът не!

България е държава, в която е "нормално" да си откраднеш чистачка или друга част, а не да я купиш, защото няма закони - никой нищо не може да ти направи, само да те набият, но ако те хванат ... но пък ПРОСТАКЪТ си казва "Имам синьо око, ще ми мине след 3-4 дни, но съм на далавера с 5 лв."!

България е държава, в която полицаи стават само престъпници, прости и неграмотни хора, защото нормалните имат принции и идеали, които не кореспондират с работата на "родната полиция" - да взимат рушвети, да се подиграват, да участват във всякакви мръсни схеми и далавери, и др.!

България е държава, мястото, където комунисти и олигарси вече 24 год. трупат несметни богатства под формата на демократи, социалисти, зелени активисти и т.н. - едни и същи к**ви, но в различни дрехи! На "белите" якички в Англия, Германия и др. "велики" сили не им пука, защото никой не прави кухня от тоалетна и отдавна са обещали тази земя на гадните чифути, но не осъзнават, че по този начин, както "развиват" нещата, ще ползват за донор тяло, което вече е болно от проказа - беден и измъчен народ, от които над 50% са цигани и турци!

България ... вече не е държава за нормални хора, за съжаление, но аз няма да си тръгна и да оставя бездарници, цигани, простаци, кретени и т.н. да я изтрият от картата на света! До последно ще се боря с каквото мога, защото тук е нашият корен!

Затова какво правя - никакво уважение към полицаи, никаква толерантност към цигани и се оправям както намеря за добре, така че да не влизам в затвора, но и да не оставам капо!!! Именно заради това мое мислене всички хора са станали пашкули и не се учудвай ако утре паднеш на улицата и никой не ти обърне внимание ... но нямам избор - писна ми да издържам мързели и далавераджии, писна ми да храня мангали, писна ми да издържам структура (МВР), която вместо да ме пази, гледа как да ми вземе и малкото останало!

Спирам, че доста запалих ...
Подкрепям мненията ви , колеги !
На мен също ми е писнало и не проявявам Никаква толерантност към всички онези държавни и недържавни служители , които не си вършат работата , особено полицаи, данъчни инспектори, общински и кметски лентяи, тунеядци и прочие сган, която си мисли, само как да НЕ свършат работата за която са назначени. За това че трябва да са ни от полза на нас онези дето произвеждаме принаден продукт , та да плащаме данъци и такси.
Но не бива да си затварям очите и за това - има хора и хора, имам и лъч надежда защото сред огромното мнозинство от подобни ненавиждани от мен люде има и свестни специалисти и професионалисти - такива , които не искат на всяка цена да ме глобяват за щяло и нещяло , а гледат как да ти помогнат и свършват работата си качествено и в срок ! Тези хора имат моите адмирации !

Общо взето мразя американската показност и грандоманията с която се мислят за световна сила в 200 годишната им държавичка, но на полицейските им коли отстрани пише - ...ТО SERVE AND PROTECT!
mevdo Wrote:Подкрепям мненията ви , колеги !
На мен също ми е писнало и не проявявам Никаква толерантност към всички онези държавни и недържавни служители , които не си вършат работата , особено полицаи, данъчни инспектори, общински и кметски лентяи, тунеядци и прочие сган, която си мисли, само как да НЕ свършат работата за която са назначени. За това че трябва да са ни от полза на нас онези дето произвеждаме принаден продукт , та да плащаме данъци и такси.
Но не бива да си затварям очите и за това - има хора и хора, имам и лъч надежда защото сред огромното мнозинство от подобни ненавиждани от мен люде има и свестни специалисти и професионалисти - такива , които не искат на всяка цена да ме глобяват за щяло и нещяло , а гледат как да ти помогнат и свършват работата си качествено и в срок ! Тези хора имат моите адмирации !

Общо взето мразя американската показност и грандоманията с която се мислят за световна сила в 200 годишната им държавичка, но на полицейските им коли отстрани пише - ...ТО SERVE AND PROTECT!
Така е, има и хора сред изброените от теб държавни лица, но съотношението е толкова малко, че винаги забравяме за тях Wink
За наше съжаление и в Германия, Америка и т.н. има подобни лентяи, но там са толкова малко, че хората не се сещат за тях!
Ето това е различното м/у нас и останалите нормални държави! Там също се краде от коли, но на 100 000 автомобила 1 остава без някаква част, докато тук всеки 5-ти е ограбен, да не кажа и всеки 2-ри!