Волво Клуб - България

Full Version: Как се вкл. Алармата на Волво В70, 2005г.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги малко идиотски въпрос но се налага да го задам!!!
Волвото си има заводска аларма, копчето с диода до скоростният лост като се задържи светва е червено, ключовете са оригинални и двата, централното заключване си работи чуват се и двете заключвания, но не мога да разбера алармата в тих режим ли е или не работи. На диагностиката нищо не излиза, няма съобщения за проблеми с алрмата. Пробвах да заключа с дистанционното и да оставя един прозорец отворен, като след второто заключваане да бръкна през отвореният прозорец- нищо не стана!
Така че ако има някой който може да помогне да обясни като за идиот как се вкл. алармата да свири.
Точка 1. татискаш копчето с диода до скородстният лост докато светне червено/зелено......
2. заключваш с ключа/дистанционното
3. изчакващ второто заключване
4.......................
5....................
6. Алармата свири Smile
Благодаря предварително
misho81 Wrote:Колеги малко идиотски въпрос но се налага да го задам!!!
Волвото си има заводска аларма, копчето с диода до скоростният лост като се задържи светва е червено, ключовете са оригинални и двата, централното заключване си работи чуват се и двете заключвания, но не мога да разбера алармата в тих режим ли е или не работи. На диагностиката нищо не излиза, няма съобщения за проблеми с алрмата. Пробвах да заключа с дистанционното и да оставя един прозорец отворен, като след второто заключваане да бръкна през отвореният прозорец- нищо не стана!
Така че ако има някой който може да помогне да обясни като за идиот как се вкл. алармата да свири.
Точка 1. татискаш копчето с диода до скородстният лост докато светне червено/зелено......
2. заключваш с ключа/дистанционното
3. изчакващ второто заключване
4.......................
5....................
6. Алармата свири Smile
Благодаря предварително
Здравей колега,
сигурен ли си, че имаш аларма? Ако да, как разбра?
По принцип се включва с копчето за заключване от дистанционното. При мен на 80-ката и като заключа с ключа.
А ако изпълниш т.1 и т.2, няма да дочакаш т.3, защото копчето за което говориш (до скоростния лост) изключва "второто заключване" и обемния датчик (ако имаш такъв).
Поздрави,
Янков
Прав си колега, ако е вкл. копчето(когато го задържа и свети червено) след заключването от дистанционното няма второ заключване, не съм го описал добре Smile
Точките ги написах просто за да обясня че ми трябва максимално опростено обяснение от - до. А би трябвало да имам аларма, все пак до колкото ми е известно от завода колата си е излязла с такава, а и това копче до скоростният лост не показва ли именно наличието на аларма?
А при теб как се разбира че има аларма на S80?
Поздрави
misho81 Wrote:Прав си колега, ако е вкл. копчето(когато го задържа и свети червено) след заключването от дистанционното няма второ заключване, не съм го описал добре Smile
Точките ги написах просто за да обясня че ми трябва максимално опростено обяснение от - до. А би трябвало да имам аларма, все пак до колкото ми е известно от завода колата си е излязла с такава, а и това копче до скоростният лост не показва ли именно наличието на аларма?
А при теб как се разбира че има аларма на S80?
Поздрави
Най-общо казано - по това, че пищи :mrgreen:
Освен това, като заключа, червения светодиод на таблото отгоре започва да мига.
Също така, като се свали десния преден мигач, сирената се вижда, защото е монтирана зад него. Там даже си има и подробност с тази сирена - понеже си има собствено захранване (отделна батерия), трябва да се прави профилактика на батерията, защото иначе протича и скапва сирената.
А наличието на копче за дозаключване не знам дали е достатъчно условие, колата да има аларма. Примерно на XC-то ми имам същото копче, със същите функционалности, но нямам сирена.
Мерси за информацията, до тук добре, а сега най- важният въпрос Smile как я караш да пищи алармата !!!!!!!!
Поздрави
Чел съм, че при някои от колегите става с отваряне на врата (отвътре) след заключване с дистанционното, преди дозаключването.
При мен обаче не се задейства при този вариант. Именно затова не ми я признаха от Армеец,,,но това е друга тема.
Аз я задействам като се кача в колата, заключа с дистанционното, изчакам deadlock-а...и като се "раздрусам", колата изпищява.
И те така...
Е колега това е, след 30 мин си тръгвам от работа и ще се тества твоята система с раздрусването отвътре. Дано сработи алармата, ако не ще се сваля десният мигач, благодаря за информацията!
Поздрави и ще пиша до къде съм стигнал с борбата с толкова неуловимата аларма!
Е това ако не е смешно да не можеш да си вкл. уреда за охрана на колата здраве му кажи Big Grin !!!!
Поздрави
Тя охраната на колата си работи, само дето не знам дали имаш модул за известяване/паника (сирена).
Също така, не забравяй че аз говоря за S80, не знам дали сирената е на същото място при V70.
И внимателно с раздрусването...да не останат околните с погрешни впечатления Big Grin
Колега, може и да нямаш аларма.Аз също нямам. Ако нямаш червена лампичка в средата на таблото от към прозореца значи и ти нямаш където има една черна кутийка (3 на 3см). А това копче до STC( DSTC) го имат май всички дори и без аларма Smile
Нищо от предложеното не сработи, изчетох и всичко по чуждите форуми и пак нищо. Следва проверка има ли де факто сирена под калника или не?
Въпросът ми е: може ли да се види сирената от към купето, без да разпробивам нитовете на подкалника и да го свалям???
Ако се вижда къде се намира и зад кой от пластмасовите резервоари, ако имате някоя снимка ще е идеално.
Поздрави