Волво Клуб - България

Full Version: Кои гуми бихте препоръчали
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5
Здравейте,

Тъй като зимата наближава идва време за смяна на гумите Smile
Бихте ли дали вашите препоръки за Марка и модел зимни гуми Smile
Става въпрос за Волво В40, гумите ще бъдат 195/60/15, тъй като разбрах, че 195/65/15 опират в подкалниците :/
За момента съм се спрял на Дънлоп 3D или Мишлен A4, но четох, че Континентал TS850 са препоръчани като най-добри гуми тази година.
Така че можете ли да ме улесните малко с избора, като разбира се може да споделите и други гуми.
Предполагам би било полезно за всеки, тъй като инвестицията не е малка Smile

Благодаря предварително Smile
Здравей колега, аз бих ги подредил така в моя списък:
1. Континентал
2. Мишлен
3. Дънлоп
И трите варианта са много добри. Въпроса е на твоята преценка. И аз като теб бих сондирал за мнение в този случай ;-)
Успех!
Благодаря ти колега Smile
Ако имаш предвид някоя друга марка, която е добра, можеш да я предложиш също Smile
Просто бих искал като дам толкова пари да си заслужава, а не да гледам единствено марката Smile
DGruev Wrote:Благодаря ти колега Smile
Ако имаш предвид някоя друга марка, която е добра, можеш да я предложиш също Smile
Просто бих искал като дам толкова пари да си заслужава, а не да гледам единствено марката Smile
Nokian ;-)
Здравей,

в предишна подобна тема, аз казах, че за мен Мишелин Алпин А4 е най- доброто, с което съм карал! Но Континентала също е чудесна гума. Каквото и да избереш, няма да збъркаш, но аз лично не се доверявам твъде много на ревютата. С Дънлоп карах една зима на предишното ми Волово и бях доста разочарован, но тогава модела беше Спорт М3, то каквото и да излезе като М3 модел, винаги е калпаво. Wink

Иначе, аз бих обърнал внимание на Клебер Крисалп 2, струва много по-малко от горе споменатите 3 марки, а не отстъпва почти по нищо като качество!

Поздрави
Страхотен отговор, препоръчаният Клебер е с 40 лева по-малко от останалите 3.
Може би ще се насоча натам при това положение Smile
Бих дал дори и 200 лева повече за хубави гуми, тъй като може да дам 400 лева и да нямам гуми. Бих предпочел 600 за хубави, но ако Клебер са наистина добре, мога да се ориентирам и натам Smile
Здравейте Smile да попитам какво може да ми кажете за Yokohama гледам че имат доста поставени билборди с тази марка, някой да ги е ползвал ..?
home21 Wrote:Здравейте Smile да попитам какво може да ми кажете за Yokohama гледам че имат доста поставени билборди с тази марка, някой да ги е ползвал ..?
Карал съм зимни на RAV4 ... пластмасорийки :lol:
А за шум - ще те чуват, че се прибираш от началото на квартала :lol:
Миналата зима взех за Аудито Континентал TS850 195/65/15 доволен съм от тях като цяло, и не бяха скъпи(по 120 лв. парчето).
Тази зима взех за джипа Nokian WR SUV 3 размера естествено е друг, а и все още не съм ги пробвал на сняг.
1.Continental WinterContact TS 850 - макар че размера който търсиш има други стойности според новите етикети
2.FULDA KRISTAL MONTERO 3 MS също стават
Виж това <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre-Tests/#winter">http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre-Tests/#winter</a><!-- m -->
П.П. Май съм си купил добри гуми за джипа :lol:
Силно препоръчвам:

1. Continental TS850 - съпругата ми кара миналата зима с такива 205/55/16, аз също ги опитах на няколко пъти - мноооого са добри!!!
2. Bridgestone Blizzak - бяха ми втори избор, след Continental-a
3. Nokian, мисля че бяха WR - карал съм BMW X5 с такива за SUV, също много препоръчителни.

Успех!
Pages: 1 2 3 4 5