Волво Клуб - България

Full Version: Въпрос във връзка със закупуването на S80
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,

чудех се как точно да формулирам въпроса си, първо изчетох всичко, което ми излезе от търсачката на форума, но така и не успях да си отговоря категорично дали системите STC i DSTC са приблизително еднакви като втората естествено е подобрена много по-прецизна версия или STC e просто обикновен тракшън контрол, това което намерих в Интернет също не ми даде категоричен въпрос, затова логично поставям питането си, защото от отговора ще зависи дали ще стана собственик на S80 или не, за да е ясно съм се насочил към първите години, максимум до 2003 Smile. Единственото ми изрично желание и изискване е да има ESP, та се чудя STC отговаря ли на това, което е DSC/ESP/ESC и тнт означения. Пример, в Клиото ми е ESC.
Сигурно сте "дъвкали тази тема до безкрай", но все пак, имате повече познания, мерси предварително за коректните отговори.

Със здраве.
Здравей колега.
Имаше една тема в която бяха подробно описани разликите между STC и DSTC, но немога да я намеря.
Накратко - STC - Stability and Traction Control - няма ESP
DSTC - Dynamic Stability and Traction Control - включва в себе си ESP.
Търси по възможност S80-ка със DSTC.
Успех с покупката.
http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...STC#p26341

Бутона за активиране и деактивиране се намира пред скоростния лост, под панела за климатика. Wink
По това се познава най лесно дали има или няма DSTC. При по-новите бутон няма изключването става чрез бордовия комп на колата.
Благодаря колеги,

значи горе долу правилно съм разбрал, учуден съм че във С80 толкова късно са започнали да вграждат ESP серийно, значи ако правилно съм разбрал чак 2003-2004, благодаря за бързите отговори, значи или ше се търси с DSTC или за мое съжаление няма да е волво. Smile Хубав ден