Волво Клуб - България

Full Version: ВЪПРОС ЗА ПРУЖИНИ???
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Какво ? Да яде гуми ли ? :Д :Д Ти устройството на задния мост знаеш ли го избощо ? Това волво няма за регулиране и гуми може да яде от разбити втулки. Абе кво ли се занимавам да обяснявам. Преди месец ходих на реглаж на преден мост , човека провери и задния и каза че е перфектен. Ти за мойте гуми не се тревожи изядени няма да бъдат. Спирам да пиша аз че тука ще ме изядете в този форум.
Някой ден ако покараш моята кола друго ще кажеш . Бъди сигурен както казваш. Big Grin
На последък се налага колата да прави по 1000 км на седмица , ти мислиш ли че ако яде щях да я карам при положение че съм дал по 119 лв за гума.
nikistk Wrote:не Ми Говори С насмешка ,голямо или малко легло ,за 30 минути си направил нещо невероятно -колата да яде гуми отзад ! -СИГУРЕН БЪДИ! в думите МИ!


Съпри се малко и мисли и асимилирай инфото. Това че ти не можеш не означава че колегата не е успял.

Ти докато се появиш ,започваш да се дразниш ! Честита Коледа !
всяка заварка /дръпва метала / и неизбежно го изкривява ,малко или много ,,но достатъчно ! и на ,колегата с тези интервенции ,мога да му кажа ,че не само съм виждал заден или преден мост на такова волво ,ами съм ги сменял и двата ! -ЗАДНИЯ ТОЧНО ,Защото ,когато купих колата ,преди 10 години ,беше преработен /заваряван ..и с ладови пружини! . пробвах да го изправя ,като правих стенд с микрометър ..и заварявах от другата страна ,под /новите легла/ ,които бяха сложили ,за да дръпне заварката и да се върне в нормално положение ,но нищо не се получи -кривина имаше и в сходимоста /а задния мост ,ням а такава ! ТАКА,ЧЕ не пиша ,защото имам време за губене ,а защото даже не си виждал такова волво -аз като вече бях сменил второ
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !
andro440 Wrote:
nikistk Wrote:не Ми Говори С насмешка ,голямо или малко легло ,за 30 минути си направил нещо невероятно -колата да яде гуми отзад ! -СИГУРЕН БЪДИ! в думите МИ!


Съпри се малко и мисли и асимилирай инфото. Това че ти не можеш не означава че колегата не е успял.

Ти докато се появиш ,започваш да се дразниш ! Честита Коледа !
всяка заварка /дръпва метала / и неизбежно го изкривява ,малко или много ,,но достатъчно ! и на ,колегата с тези интервенции ,мога да му кажа ,че не само съм виждал заден или преден мост на такова волво ,ами съм ги сменял и двата ! -ЗАДНИЯ ТОЧНО ,Защото ,когато купих колата ,преди 10 години ,беше преработен /заваряван ..и с ладови пружини! . пробвах да го изправя ,като правих стенд с микрометър ..и заварявах от другата страна ,под /новите легла/ ,които бяха сложили ,за да дръпне заварката и да се върне в нормално положение ,но нищо не се получи -кривина имаше и в сходимоста /а задния мост ,ням а такава ! ТАКА,ЧЕ не пиша ,защото имам време за губене ,а защото даже не си виждал такова волво -аз като вече бях сменил второ
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !

Блажени са верующите тяхно е царството небесно. Wink
nikistk Wrote:
andro440 Wrote:
nikistk Wrote:не Ми Говори С насмешка ,голямо или малко легло ,за 30 минути си направил нещо невероятно -колата да яде гуми отзад ! -СИГУРЕН БЪДИ! в думите МИ!


Съпри се малко и мисли и асимилирай инфото. Това че ти не можеш не означава че колегата не е успял.

Ти докато се появиш ,започваш да се дразниш ! Честита Коледа !
всяка заварка /дръпва метала / и неизбежно го изкривява ,малко или много ,,но достатъчно ! и на ,колегата с тези интервенции ,мога да му кажа ,че не само съм виждал заден или преден мост на такова волво ,ами съм ги сменял и двата ! -ЗАДНИЯ ТОЧНО ,Защото ,когато купих колата ,преди 10 години ,беше преработен /заваряван ..и с ладови пружини! . пробвах да го изправя ,като правих стенд с микрометър ..и заварявах от другата страна ,под /новите легла/ ,които бяха сложили ,за да дръпне заварката и да се върне в нормално положение ,но нищо не се получи -кривина имаше и в сходимоста /а задния мост ,ням а такава ! ТАКА,ЧЕ не пиша ,защото имам време за губене ,а защото даже не си виждал такова волво -аз като вече бях сменил второ
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !

Блажени са верующите тяхно е царството небесно. Wink

ЩОМ КАЗВАШ ! -така да е ...ама надали!
Добре както и да е. Стига се вживява.Аз да не съм го нагрявал до толкова че да се изкриви. Нали ти казах че колата ходи на стенд и човека каза че задния мост е перфектен това не е ли достатъчно ? Така съм решил , така съм го направил. Не е кола на 1 година че да се вживявам толкова Big Grin
Незнам твоите легла как са били заварявани.
martin_284 Wrote:Добре както и да е. Стига се вживява.Аз да не съм го нагрявал до толкова че да се изкриви. Нали ти казах че колата ходи на стенд и човека каза че задния мост е перфектен това не е ли достатъчно ? Така съм решил , така съм го направил. Не е кола на 1 година че да се вживявам толкова Big Grin
Незнам твоите легла как са били заварявани.

не се вживявам ,казвам какво си направил Big Grin
От скромния си опит мисля че серия 400 са с меки пружини.Или поне моето като сложа 70 80 кг в багажника и клякаше здраво.Смених задните амортисори с чисто нови и разлика почти никаква.Старите амортисори са билстеин и като ги свия на ръка сами се отваряха,а новите некви китайски я нямаха тая работа.Означава ли това че старите са изправни а проблема е в "меки" пружини?Стоят си в гаража и някой ако смята че биха му свършили работа-на лични.
Също от скромен опит около бегачката,най добре стоят пружини от KIA Pikanto - 2007 година.
При поставянето трябва да са налични горният и долен буферен тампон на пружините от KIA та.В горният тампон перфектно пасва оригиналният буферен тампон на Volvo и така няма нужда от преправяне.Колата се понижава от зад със 25 мм,но стабилността и возията стават перфектни.
Макар и от по малка кола,пружините са по стегнати и издържат на по голямо натоварване на задният мост.
Wink
Аз пък от гледна точка на моя нескромно дълъг опит в ремонтирането на автомобили ще ви кажа, че най-добре пасват чисто нови пружини за Волво 4-та серия.!
Защо ли.....
Всички вие колеги , дето сте писали ТУК съм убеден, че НЕ сте по-умни от всички онези инженерни екипи от специалисти , които са разработили и пресметнали въпросните пружини и са ги въвели в производство. По вашите странни логически доводи едва ли не в зависимост от личностните критерии и желания може да се монтират безкрайно много пружини - по-твърди , по-високи, по-ниски и прочие...от всякакви леки коли .
Защо е всичко това...
Може би защото всички сме тарикати и много разбираме от коли, нали !
mevdo Wrote:Аз пък от гледна точка на моя нескромно дълъг опит в ремонтирането на автомобили ще ви кажа, че най-добре пасват чисто нови пружини за Волво 4-та серия.!
Защо ли.....
Всички вие колеги , дето сте писали ТУК съм убеден, че НЕ сте по-умни от всички онези инженерни екипи от специалисти , които са разработили и пресметнали въпросните пружини и са ги въвели в производство. По вашите странни логически доводи едва ли не в зависимост от личностните критерии и желания може да се монтират безкрайно много пружини - по-твърди , по-високи, по-ниски и прочие...от всякакви леки коли .
Защо е всичко това...
Може би защото всички сме тарикати и много разбираме от коли, нали !


Eвала колега напълни ми душата с този коментар. Smile
Pages: 1 2 3 4