Волво Клуб - България

Full Version: Претриса при потегляне
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, колеги!
При мен се появи дразнещ проблем. Става дума за Волво 460 1.6 83к.с. При потегляне колата претриса. Също забелязах, че като я пусна по инерция на скорост в града, на трета или четвърта, пак като че ли се появява леко претрисане, макар че карам по инерция - без газ.
Съединителя ми не е твърд. Мек си е.
Дали е за смяна съединителя, или само феродов диск, или пък тампон на скоростната кутия ?
Благодаря!
Здравей колега!
По скоро е аксиалния лагер не е скъп , скъпо излиза самата смяна Wink
g.mushev Wrote:Здравей колега!
По скоро е аксиалния лагер не е скъп , скъпо излиза самата смяна Wink
Ами като взема заплатата на 20 ще ида при майстора.
Благодаря за мнението!
Днес ходих при майсторите ми. Единия се качи да я покара, да усети за какво става въпрос, после я гледаха и на канала и излезе, че двата тампона на двигателя, отпред си заминават и трябва да се сменят, затова претрисало при потегляне.
Търси тампони по размер. Да не вземеш за Волво. Не за друго , ама ще се набуташ и пак толкова ще изкарат.
kolev_74 Wrote:Здравейте, колеги!
При мен се появи дразнещ проблем. Става дума за Волво 460 1.6 83к.с. При потегляне колата претриса. Също забелязах, че като я пусна по инерция на скорост в града, на трета или четвърта, пак като че ли се появява леко претрисане, макар че карам по инерция - без газ.
Съединителя ми не е твърд. Мек си е.
Дали е за смяна съединителя, или само феродов диск, или пък тампон на скоростната кутия ?
Благодаря!
тампона на макферсона ! горе към бомбето ! или втулките на носача ! или безкрайно и до край разбит или шарнир или накрайник на рейката
имах подобен проблем
при мен се оказа скъсан преден ляв тампон,в последствие забелязах,че и десния е на същото положение,за капак се ядосах и смених и този задния с предните два и забравих за претрисане
поздрави,Ивайло
апропо:не те карам да сменяш всичките тампони,просто погледни ги и трите в какво положение са,също така може да метнеше едно око и на амортисьорчето,дето обира вибрацийте на мотора(заставаш пред колата и поглеждаш между лявото бомбе и капака на ангренажния ремък)
Като ще сменяш , смени всички тампони.После ще си играеш да ги сменяш един по един.
Този тампон на макферсона може ли да се разбере дали е прецакан без да се демонтира пружината?
biser.or Wrote:Този тампон на макферсона може ли да се разбере дали е прецакан без да се демонтира пружината?
ДА ! можеш ! ако е повреден тампона на макферсона ,/най често причината за /претрисане /
е в него ....може да направиш следното като поставиш колата на хоризонтална основа и я погледнеш от няколко метра ,ако колелото е с видим наклон -няма от какво друго да е ,,,друго, което те съветвам -вдигни капака на двигателя ,вкл. на първа ,и лашкай колата напред назад ,като гледаш отгоре на бомбетата ,как се мести оста с гайката на макферсона ...има едни пластмасови тапи -махни ги за да се вижда по добре Wink