Волво Клуб - България

Full Version: Вибраций при 2к оборота.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги. Точно на 2к оборота се появяват много странни вибрации. Както на празен ход , така и на скорост. Огледах всички тампони на двигателя , не е от тях. Мислех си че е нещо по изпуск. система и там не виждам нищо.
Модел на двигателя газ бензин ?

Иначе на пръв поглед сменяй двигателя. :lol:
В една от фирмите в които работех имаше служебно Mitsubishi Pajero. При него се появи същия симптом и след 30-тина километра коляновия вал се строши на две, а една биела проби картера и излезе на асвалта. Иди при някой умен майстор за консултация.
Ходил съм , но и те знаят колкото мене. Двигателя няма вибраций. На 2 к оборота се усеща само в купето. Не е като вибрация от разбалансиран вал и тем подобни. Вибрацията се осеща като че ли ауспуха опира някъде в купето.
Много добре знам по какъв начин се усеща дисбаланс било то на вал или на маховик,.
И аз се занимавам с ремонт на ходива час и двг.
martin_284 Wrote:Ходил съм , но и те знаят колкото мене. Двигателя няма вибраций. На 2 к оборота се усеща само в купето. Не е като вибрация от разбалансиран вал и тем подобни. Вибрацията се осеща като че ли ауспуха опира някъде в купето.
Много добре знам по какъв начин се усеща дисбаланс било то на вал или на маховик,.
И аз се занимавам с ремонт на ходива час и двг.


Отказвам се. Като си колега що питаш след като се занимаваш с двигатели.
А и май не искаш отговор след като не даваш никакво инфо за колата.
Кво значение има :Д 1.8i.
Бодигард 95 година.
П.П Кво лошо има да питам ? Щом пиша тук , значи не съм могъл да открия проблема. Това че се занимавам с ремонти не значи че лекувам всичко. Има майстори с по 20 години стаж и гледат като гламави.
Аз залагам на заден тампон на двигателя (тампона е здрав , но може да е станал ка камък.) , но нека да чуя и вашите мнения.
Аз пък залагам на запалителни свещи щом не е дизел предполагам че ме разбираш.
На 90% съм сигурен че си на газ и една центровка няма да е излишна. Wink
Гърне...?
Огледай там добре.
Освен изброените залози,притропване или ритрисане може да има и от тампоните на стабилизиращата щанга.
Погледни случайно да не са закъсани.
Wink
Pages: 1 2