Волво Клуб - България

Full Version: грешни показания на температура и бензиномер
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,
От скоро имам с40 т4 97г.
Днес валя по силно и започна да ми показва външна тем. на дисплея при положение че бутона е поставен на тем. на колата и ми показва две чертички за бензина а същевремено ми свети и жълтата за резервата.Някой имал ли е подобен проблем?А и още нещо нов съм но никъде не открих как да си нулирам сервизната лампа
Когато външната температура е под 4 градуса автоматично прехвърля на нея и светва червена чертичка за да те предупреди за поледица. лампата за резервата свети когато ти остава пробег под 75 километра спрямо моментния разход. Една чертичка е 6 литра, 2 чертички са между 6 и и 11 литра в резервоара.

Сервизната лампа се нулира само с диагностична техника - разбирай Мото пфое. Ако те дразни свали таблото и я махни - тя само напомня за смяна на масло, друга функция няма.
Много БЛАГОДЯРЯ за информацията както казах още съм нов и се уча.Бях се стреснсл.Иначе колата ми допада много и много си я харесвам.Радвам се че има място като това кадето човек може да сподели и се поучи,Още веднъж Благодаря