Волво Клуб - България

Full Version: Volvo XC70 на сняг и зимна приказка в Швейцария!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Благородно ти завиждам колега Wink
БРАВО, Данчо! С удоволствие си изгледах клипчето Smile
Абе тия швейцарци нямат ли прах и мръсотия ... много им е бял снегът :mrgreen:
Тях явно зимата не ги изненадва, като гледам как са почистили пътищата - до сухо на места :lol:
А за баирът - трябваше да пробваш на задна, на ХС70 му липсват кг в подобно положение и отделно с автоматик на "W" режим издрапва по-лесно Wink Ти си с ръчна кутия и подавайки повече газ, може да я закопаваш ... докато автоматът "дозира" и драпа по-лесно ... миналата година се катерих в неотъпкан сняг по краткия път м/у Боянската църква и връзката с шосето към Алеко - издрапа си като пич ХС90-то, но лекичко, на W и с малко газ Wink
Поздрави и следващият път повече кадри на швейцарските красоти Smile
Добре изглежда нали, Влади? Добре са си почистили и не дават снежинка да падне на пътя!

А за баира беше много заледено отдолу и наклона е много голям, там съм се качвал и лятото(черен път е) и си е зор излизането нагоре без верига!
Пробвах и с Hill Decent Control ама не, много лед имаше под снега наистина!

Иначе, колега Неделчев, гледките са си за завиждане, но да си имаш работа с Швейцарци, служби и прочие въобще не е за завиждане!

Поздрави
JMI Wrote:Здравейте,

вчера се прибрах от Швейцария, където бяхме за 4 дни да проверим, дали с къщата ни там всичко е наред преди зимния сезон 2013/14. Тъй като имаше доста сняг и картината беше картичка Smile , направих клипчета от мястото на събиетието и тествах Волвото на сняг. Исках да видя и зимната ми гума Michelin Latitude Alpin как ще се представи. Обединих клипчетата в едно цяло 30 минутно и го качих в You Tube.
Предварително се извинявам ако някъде съм изтърсил някоя дребна глупост, но целта на клипа е за лична консумация, така че приятно гледане! Smile

<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=2FvOkH58NtE">https://www.youtube.com/watch?v=2FvOkH58NtE</a><!-- m -->

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2FvOkH58NtE[/youtube]

П.С. По някаква причина, неиска да вкара клипа в темата, така че активния линк по-горе, води директно към you tube!
Поздравления за хубавото клипче колега-страхотна гледка и действително е приказка на местото,където сте били.
А за волвото-просто едва ли има две мнения Big Grin
Открил си, клипчето от Швейцария, радвам се, че ти харесало мястото! Волвото предстои да се тества на злобни зимни условия, това в Швейцария е тип лека демонстрация, загатвайки само за потенцияла на машината!

Поздрави
JMI Wrote:Открил си, клипчето от Швейцария, радвам се, че ти харесало мястото! Волвото предстои да се тества на злобни зимни условия, това в Швейцария е тип лека демонстрация, загатвайки само за потенцияла на машината!

Поздрави
Успех,надявам се машината да не се изложи,както и трябва да бъде.
Аз също чакам с нетърпение малко по-кофти време за да се насладя както на машината,така и на новите гуми,та да видя кво ще се получи.
А знам,че потенциал има в машината,и то не малък-просто все още не съм имал възможност да го изпробвам и опитам в цялост.
Хубав ден!!! Wink
mirko72 Wrote:
JMI Wrote:Открил си, клипчето от Швейцария, радвам се, че ти харесало мястото! Волвото предстои да се тества на злобни зимни условия, това в Швейцария е тип лека демонстрация, загатвайки само за потенцияла на машината!

Поздрави
Успех,надявам се машината да не се изложи,както и трябва да бъде.
Аз също чакам с нетърпение малко по-кофти време за да се насладя както на машината,така и на новите гуми,та да видя кво ще се получи.
А знам,че потенциал има в машината,и то не малък-просто все още не съм имал възможност да го изпробвам и опитам в цялост.
Хубав ден!!! Wink

Здравей,

няма да се изложи! Smile Сега знам на какво мога да разчитам след Швейцарската разходка! 8-)
На теб ти желая бяла Коледа и приключения! Вярно, че ти сложи хубавия Нокиян wr suv 3, за който аз доста мислих! Както вече споменах гледайки шарката и техническата данна, си мисля, че това ще гумата, но нека видим като тестваш, какви ще са отзивите! Можеш и едно клипче да направиш! Idea

Поздрави!
Внимавайте с потенциала на колите ви :mrgreen:
Нашите коли, особено ХС70, не са Дифендър, Паджеро или Патрол ... а са просто SUV-ове Wink

Данчо,
чакаме зимна приказка 2 Smile

Поздрави и весело посрещане на Коледа! Smile
JMI Wrote:
mirko72 Wrote:
JMI Wrote:Открил си, клипчето от Швейцария, радвам се, че ти харесало мястото! Волвото предстои да се тества на злобни зимни условия, това в Швейцария е тип лека демонстрация, загатвайки само за потенцияла на машината!

Поздрави
Успех,надявам се машината да не се изложи,както и трябва да бъде.
Аз също чакам с нетърпение малко по-кофти време за да се насладя както на машината,така и на новите гуми,та да видя кво ще се получи.
А знам,че потенциал има в машината,и то не малък-просто все още не съм имал възможност да го изпробвам и опитам в цялост.
Хубав ден!!! Wink

Здравей,

няма да се изложи! Smile Сега знам на какво мога да разчитам след Швейцарската разходка! 8-)
На теб ти желая бяла Коледа и приключения! Вярно, че ти сложи хубавия Нокиян wr suv 3, за който аз доста мислих! Както вече споменах гледайки шарката и техническата данна, си мисля, че това ще гумата, но нека видим като тестваш, какви ще са отзивите! Можеш и едно клипче да направиш! Idea

Поздрави!
Здравей,
убеден съм,че няма да се изложи-все пак това е Волво,не е някакво пикливо БМВ или Мерцедес,нали Wink
Действително нашите коли са от тип СУВ,но в градски условия и при наличието на сняг не виждам проблем да се изпробват възможностите-аз не говоря,че ще ходя из горите и полята да ровя кал с колата,но наистина и аз нямам търпение да изпробвам новите Нокиан-ки вече на сняг,защото ми е адски любопитно да разбера дали това е гумата,която описват в тестовете и след всичките хвалби за нея.
Ще споделя впечатления задължително,а ако имам възможност и клипче ще направя за по-достоверно!!!
Поздрави на всички колеги и безаварийно посрещане на празниците ви желая!!! Big Grin
Dodo 155 Wrote:Внимавайте с потенциала на колите ви :mrgreen:
Нашите коли, особено ХС70, не са Дифендър, Паджеро или Патрол ... а са просто SUV-ове Wink

Данчо,
чакаме зимна приказка 2 Smile

Поздрави и весело посрещане на Коледа! Smile

Влади,

разбира се не бих правил неща от сорта на Камел трофи, Smile но знаейки, че машината е годна да се справи с злобните атмосферни условия на Скандинавия, ме кара да се замисля, за пътуване до там!

Зимна приказка 2 може да е от Норвегия или генерално Скандинавия, но все още няма ентусиясти за това приклчение! Ако на теб ти се пътува пак ти казвам си ми добре дошъл на гости, без значение дали в Швейцария, Англия или Скандинавия на лов за Северното сияние, което се вижда също и от Шотландия, но по-рядко! Idea

Весело посрещане на празниците!
Pages: 1 2 3 4