Волво Клуб - България

Full Version: Проблем със светлините
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
здравейте,
от вчера имам някакъв странен проблем с фаровете. като пусна на къси ми светят само габаритите, а като пусна на дълги светват за секунда и изгасват. ако задържа дръжката за дългите си работят, но е много неудобно за каране така. не са ми изгорели крушките, то щеше да е странно да ми изгорят всичките наведнъж. някой имал ли е подобен проблем? към какъв майстор да се обърна?
карам Волво С40 96г. бензин, 1.8.
За майстор не знам, но за 96та година проблема е в ключа. Ако си сръчен може да го свалиш, отвориш, почистиш и в най-лошия случай да търсиш по моргите ключ.
за кой ключ става въпрос? Smile
За ключа за управление на фаровете, в ляво от волана. Нагаря често, масов проблем Wink
не знаех, че се нарича ключ, аз му виках дръжка Smile
иначе като го отворя трябва да го почистя ли?
То като го отвориш ще е ясно дали е от него и какво да се прави. Става въпрос за врътката за пускане на фаровете, не за лоста къси/дълги.
след малко зор успях да го извадя цялото устройство, само че не виждам как ще успея да стигна до самия ключ. махнах двете букси и го извадих, обаче какъв е чалъма да извадя ключа?
Вадиш целия панел с въздуховода. Махаш решетката на въздуховода, зад нея има една пишка за натискане и всичко излиза.
успях най-накрая да стигна до ключа, сега единствено остана да го почистя. има ли значение с какво ще го направя или става с вода и парцалче?
Няма значение, може и шкурка, важното е да няма нагар по контактите.
Pages: 1 2