Волво Клуб - България

Full Version: Volvo 242 в България !
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Изключително интересно ми стана напоследък да разглеждам разни снимки насам натам в Интернет на тази кола!
И то модели от 70-те години с кръглите фарове и квадратните наклонени пластмасови гривни.
По онова време в Кореком са се продавали и Volvo. Обаче, никъде няма и следичка , че в милата ни татковина има такива коли, рових и по ретро форумите - нищо не намерих.
Та въпроса ми е за дискусия, която да хвърли светлина какво се е случило, изобщо имало ли е за продан такива и има ли останали в БГ някъде .

[attachment=35621]
Има,има, питай Кире,той знае за една. Wink
Знаеш ли как ми се иска да направим един малък музей със стари Волва и да им се радваме, пък и не само ние да го отворим за посетители!
Stanchoni Wrote:Има,има, питай Кире,той знае за една. Wink

Ами ако мислиш, че нещо крие от мен , ми издай го ве Станчо, явно и ти знаеш !!!
Привет Мевдо, и аз съм се интересувал дали има Volvo 242 в България. С тези решетка и фарове в София съм виждал 2 или 3, но всичките са 244. Много отдавна имаше и едно бяло 245, но не съм го виждал от доста време. Питал съм хора, работили в гаража на УБО и поддържали коли с карбуратори Stromberg, дали са виждали 242 в България, но не са виждали или чували за такива. Доколкото знам 242 са произвеждани по-малко от 244 и 245.
Volvo 142 след 1972 има в Герман (няма да казвам пред коя къща Big Grin ). 142 преди 1972 има в Банкя, но е със сменени предна решетка, фарове и скоростна кутия с такива от след 1972. Казвали са ми, че някога в България е имало и 1800S, но е катастрофирало и са го бракували. В момента се реставрира една 164 и да се надяваме, реставрацията ще завърши скоро. Като знам кой го реставрира смятам, че ще бъде най-доброто в България.
За момента знам това, ако някой друг знае нещо повече ще съм радостен да го сподели.
Да, аз затова и питам , защото май двувратите коли , от първа и от втора серия хич ги няма по нашите ширини. Ако има някъде прибрана 242 може би ще е внос отвън, ама в годините в които стана възможно изобщо да си вкараш кола от чужбина, тези от 70-те , вече бяха посвършили. Затова тук-там има останали четиривратки , основно продавани от Кореком или пък от 80-те години.
Когато се продаваха автомобили в Кореком, до колкото имам информация, Volvo е бил най-скъпият автомобил. Доста по-скъп от BMW и Mercedes, и като се вземе предвид и ограниченият брой на любителите на Volvo може би това е едно от обясненията.
Другото, което ми е интересно, но до сега не съм попадал на някаква информация, е дали в България има Volvo 144 с двигател В20В (това е малко извън темата за 242 за което се извинявам :oops: ). Има BMW с 2 карбуратора,което е от същите години на производство като Серия 140.
Севдо, май трябваше да откраднем онова дето го гледахме в Александрополис. Ако си намеря път натам ще видя дали стои още и тоя път няма да го пропусна :twisted: :twisted: :twisted:
mevdo Wrote:
Stanchoni Wrote:Има,има, питай Кире,той знае за една. Wink

Ами ако мислиш, че нещо крие от мен , ми издай го ве Станчо, явно и ти знаеш !!!

Гридъ и кьор фишек баш билюк атаман Севдо ефенди. Виноват !

:oops:
Виктор 245 Wrote:Когато се продаваха автомобили в Кореком, до колкото имам информация, Volvo е бил най-скъпият автомобил. Доста по-скъп от BMW и Mercedes, и като се вземе предвид и ограниченият брой на любителите на Volvo може би това е едно от обясненията.
Другото, което ми е интересно, но до сега не съм попадал на някаква информация, е дали в България има Volvo 144 с двигател В20В (това е малко извън темата за 242 за което се извинявам :oops: ). Има BMW с 2 карбуратора,което е от същите години на производство като Серия 140.

Преди време точно тук във форума един пич беше пуснал едно такова за продажба - с два карбуратора,като самия той обясняваше че е много рядко изпълнение именно поради тази причина. Ако намеря темата ще ти пусна лунк на лично.
Pages: 1 2