Волво Клуб - България

Full Version: Проблем скорости Волво С60
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги нов съм във форума реших да се обърна към вас за съвет имам волво с60 2006г. 2.4Д 163кс. автомат.Та на въпроса при потегляне имам един доста неприятен тaка да го кажем удар, това се случва само на D и това е само при потегляне на колата от място.Ходих до Мото-Пфое за диагностика, там казаха че няма нищо нередно.Ще съм ви много благодарен за съветите който ще ми дадете и ако може някой да каже добър сервиз в Плевенска област
GeorgiValov Wrote:Здравейте колеги нов съм във форума реших да се обърна към вас за съвет имам волво с60 2006г. 2.4Д 163кс. автомат.Та на въпроса при потегляне имам един доста неприятен тaка да го кажем удар, това се случва само на D и това е само при потегляне на колата от място.Ходих до Мото-Пфое за диагностика, там казаха че няма нищо нередно.Ще съм ви много благодарен за съветите който ще ми дадете и ако може някой да каже добър сервиз в Плевенска област
Колега, в кое МП си ходил - в Плевен ли?
На колко км е колата - реални или ориентировъчно?
В МП Плевен ходих на 390000км е поне толкова показва на таблото.
Русе - Мартен - Любен Неделчев - 0888927614 - сервиз автоматици. Човекът е професионалист.
Nicky Wrote:Русе - Мартен - Любен Неделчев - 0888927614 - сервиз автоматици. Човекът е професионалист.
+1
GeorgiValov Wrote:В МП Плевен ходих на 390000км е поне толкова показва на таблото.
Кога е сменяно маслото последно? Има ли достатъчно?
Отиди там, където те изпращат колегите, ще проверят всичко ... явно "мозъкът" (клапанен блок) на кутията е започнал да дава ядове.
В МП Плевен не могат кадърно да направям смяна на двигателно масло, ти си решил с кутията да ги занимаваш :lol:
Благодаря на всички за съветите.Колата я взех наскоро и още не съм сменял масло на кутията
Здравейте колеги днес реших да сваля кората на двигателя че ме съмняваше че отнякъде има теч на масло.След свалянето видях че има теч от скоростната кутия та въпроса ми към вас е какво масло се слага на кутията и колко литра
За скоростна кутия AW55-50/51SN, маслото по спомен е малко над 7 литра.
Ползваш:
- оригинално от Мото-Пфое
- Mobil ATF 3309
- Fuchs TITAN ATF 4400
- Febi 29934 ATF
- друго отговарящо на изискванията на aisin warner
Ще ги намериш по интернет и в големите вериги за авточасти.
Като цяло ако не знаеш, какво правиш по-добре отиди в сервиз, да видят теча и да сменят цялото масло. С тази скоростна кутия експерименти не бива да се правят, че и без това и се носи слава слабичка.