Волво Клуб - България

Full Version: Изчезва ми мощността на двигателя....
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги, проблема ми е следния:
Първо да кажа всички консумативи като (кабели,свещи, дестрибуторна капачка , палец ) и каквото не съм казал е ново.
Първо проблем го виждам на оборотомера-оборотите са променливи , стрелката трепти м/у 700 и 900 оборота и то не постоянно. Когато съм на място и фаровете с парното ми работят, ако натисна двете копчета за прозорците ( те са ел. прозорци) оборотите ми падат още малко , след което степ мотора или автоматичния смукач ги оправя и след като пусна копчетата на прозорците те се дигат на 1000 че и 1000 и малко и после си падат пак на 800 - 900 колкото трябва да е........Скоро забелязах, че когато съм в движение и реша да си свалям прозорците , колата става още по спъната.... само бръмчи и гори и изобщо не върви :? Преди не е била така,мисля че има някъде оттечка и ми взима от волтажа за искрата в двигателя.Другото което съм забелязал е че много пушък излиза от аспуха което ако не се лъжа е че хвърля много гориво в следствие на степмотора заради оборотите..... незнам какво да мисля вече , закачал съм е няколко пъти на компютър и няма никви грешки , уж всичко е ок
Волвото е 460 1.7 пълна инжекция кода на двигателя е B18EP (75 kW) - двигателя е Renault :roll:
Вакуум, зареждане на акумулатор, провери за отечки... Влез и във форума на Рено и там питай също, може някой да ти помогне! ;-)
Какъв цвят е пушека ? Черен или син ? Гори ли ти масло и с какво масло я караш ? Няма как да хвърля много гориво заради стъпковия мотор. Възможно е някой темп. датчик , също така си изчисти дросела и тпс-а , има голяма вероятност да спре да мени оборотите. А от това което разбрах оборотите ти падат заради голямо натоварване на алтернатора , обаче аз не вярвам да го натоварва то такава степен , че чак да спре да върви . То ако е така до сега да беше запалил ремъка. За да не гадаем толкова направи това което ти казах и върви на еладжия.
martin_284 Wrote:Какъв цвят е пушека ? Черен или син ? Гори ли ти масло и с какво масло я караш ? Няма как да хвърля много гориво заради стъпковия мотор. Възможно е някой темп. датчик , също така си изчисти дросела и тпс-а , има голяма вероятност да спре да мени оборотите. А от това което разбрах оборотите ти падат заради голямо натоварване на алтернатора , обаче аз не вярвам да го натоварва то такава степен , че чак да спре да върви . То ако е така до сега да беше запалил ремъка. За да не гадаем толкова направи това което ти казах и върви на еладжия.

Масло не гори, и е полусинтетика. Сега ще почистия дросела и тпс-са , и ще видим резултата. А колкото до зареждането на акумолатор е перфе,с включени консуматори е на 14.30/40. Вакумите и тях ще ги видя,мисля и да почистя резервоара заедно с цялата система.Ще видим резултата от тези процедури и ще пиша пак . Благодаря
аз имах някакви подобни проблеми и в една от темите които четох беше че нашите коли страдат от,,лоша,,маса провери ги за всеки случаи.
Оправи се колата , благодаря за съветите и най-вече на martin_284.Проблема е бил в дросела и тпс-а , ся вече е както трябва ,само дето държи около 1000 оборота но това не е чак такъв проблем, ще е закача на компютър да й изчистя грешките и ще й светне на цяло.Ако има нещо ще пиша пак Smile