Волво Клуб - България

Full Version: Борд компютър и темпомат
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги, от скоро съм собственик на Волво S60 2002 година 130 конски сили Д5 мотор с автоматична скоростна кутия.
Тъй като нямам някои от екстрите за колата а ми се иска бих искал да попитам дали е възможно да се сложат допълнително а те са:
1. Нямам показване на компютъра колко ми харчи колата средно-моментно и там другите показания които се сменят от левия лост с въртене, аз тази врътка я нямам на моя лост. Имам само за съобщение едно копче.
2. Темпомат липсва при мене модула на волана но не знам дали ако си го закупя и го свържа кум компютъра дали това ще е достатъчно както и дали изобщо компютъра ми има опция за връзване към него темпомат.

Поздрави.
Колега, аз не съм чувал за Д5 с 130 коня.Да не си объркал нещо?
А относно другото - за темпомата - 100% става, но не е твърде скъпо, свързано е с доста допълнителен хардуер и може би ходене до мото фое за инсталиране на софтуер.
За трип компютъра ако двигателят е ТДИ - по-скоро не (лично мнение).
И 130кс има, а темпомата и борд компютъра, за да заработят трябва да се вложат кинти колкото горе-долу е закупена колата. Wink
Темпомат - необходими неща за да заработи:
1.Модула с бутоните на волана.
2. Софтуер - за около 1000лв(по спомени от колега питал за това) от МП... Confusedhock: :? :roll:
3. Ако няма датчик на педала за съединителя и той(нямам инфо колко струва).

Борд-компютър -
1. Лост-а за мигачите.
2. Софтуер - МП. Цена идея си нямам.... :roll:


polmax Wrote:Колега, аз не съм чувал за Д5 с 130 коня.Да не си объркал нещо?


Има но са много редки.
Днес бях в МП и питах за активация на борд-компутъра,казаха ми 1040лв
Активация на Cruise Control 1060лв
МП Плевен.
Vagit Wrote:Днес бях в МП и питах за активация на борд-компутъра,казаха ми 1040лв
Активация на Cruise Control 1060лв
МП Плевен.

Мдам... Confusedhock:
Опита ми не е със S60, слава богу сегашната ми кола си ги има тези екстри, но ще споделя за тези, които не знаят Smile На предишната ми кола /V40 1,8 1997г./ монтирах и темпомат и табло с инфо-център. От МП ми предложиха да сменят компютъра на колата за скромните 1160лв. без труд. Вярно, че проблема със стрелката на температурата на охл. течност го борих 4/четири/ години, но всичко ми струва общо около 250лв. Това обаче е модела преди фейслифта и МП бе успешно заобиколено.
Пожелавам успех на колегата при инсталирането на тези екстри.
Чак сега видях, че темата е мнооооого брадата Smile
Vagit е изровил от прахта 3 идентични теми Wink
Колеги намерих магиосник,които активира Cruise Controla i borda за 400лв.
Ако има желаещи ще ви дам номера Wink
Pages: 1 2