Волво Клуб - България

Full Version: Виене между 50-60 км.XC90
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги.Тук ми е последната надежда някой ако може да помогне.
Става въпрос за следното:Получава се едно виене като да духаш в тръба само в скороста между 50 и 60км,преди и след го няма.Колата е Волво ХЦ90 Д5 2005.Ходих в Мото Пфое,направиха пълен преглед и няма никъкъв проблем с лагери,скоростни кутии или каквото и да е било друго.Според тях е възможно да е проблем в раздатачната кутия(но какви лагери има там?Казаха,че се сменят някъкви семеринги-но кой от нас е чувал семеринг да вие?).Опасението ми е,че ще ми вземат пари за ремонт на раздатъчната кутия(около 700лв) и проблема няма да е там!
Дали на някой му се е случвало нещо подобно или има ли идея от какво може да е продиктуван този проблем??

Благодаря предварително.
колега провери си гумите,ако имаш възможност ги смени за проба, а дали имаш кутия на покрива?
jijinofear Wrote:Здравейте колеги.Тук ми е последната надежда някой ако може да помогне.
Става въпрос за следното:Получава се едно виене като да духаш в тръба само в скороста между 50 и 60км,преди и след го няма.Колата е Волво ХЦ90 Д5 2005.Ходих в Мото Пфое,направиха пълен преглед и няма никъкъв проблем с лагери,скоростни кутии или каквото и да е било друго.Според тях е възможно да е проблем в раздатачната кутия(но какви лагери има там?Казаха,че се сменят някъкви семеринги-но кой от нас е чувал семеринг да вие?).Опасението ми е,че ще ми вземат пари за ремонт на раздатъчната кутия(около 700лв) и проблема няма да е там!
Дали на някой му се е случвало нещо подобно или има ли идея от какво може да е продиктуван този проблем??

Благодаря предварително.
Вие на 50-60 км/ч или на определени обороти?! Аз мисля, че по-скоро е зависимо от оборотите. Ако не се доверяваш на МП, направи още един преглед в "Друмник", на България. Доколкото знам са добри в ходовата част. Аз имах подобен проблем преди време и се оказа една ламарина, която била между кардана и ауспуха. За повече инфо виж тази тема. Успех!
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=26980">viewtopic.php?f=10&t=26980</a><!-- l -->