Волво Клуб - България

Full Version: Въпрос за централното
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Каква е системата на действие на централното, че ми се появи проблем в предна дясна врата.
При отключване на колата вратата се отключва и веднага се заключва сама. И всеки път трябва да я отварям отвътре.
Каква може да е причината и лесно ли се маха кората?
zorba Wrote:Каква е системата на действие на централното, че ми се появи проблем в предна дясна врата.
При отключване на колата вратата се отключва и веднага се заключва сама. И всеки път трябва да я отварям отвътре.
Каква може да е причината и лесно ли се маха кората?
Има няколко варианта:
1. Написала е някаква грешка и се е бъгнала - трябва да се изчисти и ще се оправи.
2. Задържа лостовият механизъм някъде - трябва да се свали кората и да се види.
3. Машинката е започнала да си заминава - надали ще я оправиш, ще трябва да се вземе нова.

Аз лично си мисля за вариант 2 Wink
zorba Wrote:Каква е системата на действие на централното, че ми се появи проблем в предна дясна врата.
При отключване на колата вратата се отключва и веднага се заключва сама. И всеки път трябва да я отварям отвътре.
Каква може да е причината и лесно ли се маха кората?

Брава... В МП струва шапка и половина пари. Sad
Tisho Wrote:Брава... В МП струва шапка и половина пари. Sad
И тя ли се обучава?
zorba Wrote:
Tisho Wrote:Брава... В МП струва шапка и половина пари. Sad
И тя ли се обучава?
Не Smile
Модулът си остава, само сменяш бравата, но както Тишо спомена - струва доста пари ... около 500-600 лв.
Но ще ти кажа, че става от всички коли на платформата Р2, но да са европейки и да са след 2005 год.
Така че ако се окаже брава, ще търсиш от някоя морга или нета - има ги х 100-150 лв.
Обади се на Роби в МП - Люлин, той е наясно с този проблем ... поне ще провери със сигурност дали е брава, за да знаеш какво да правиш Wink
Проблема май го реших, поне вече една седмица не се е проявявал.
Свалих кората опитах се да сваля и бравата ама уви не става, пречи водача на стъклото, явно от разместването е имало някакъв ефект.
zorba Wrote:Проблема май го реших, поне вече една седмица не се е проявявал.
Свалих кората опитах се да сваля и бравата ама уви не става, пречи водача на стъклото, явно от разместването е имало някакъв ефект.
Обичайният проблем - задържала е някъде и затова се шашка и започва да заключва/отключва.
С отварянето си го наместил, така да се каже, макар случайно и тя се е оправила.