Волво Клуб - България

Full Version: Volvo S60 на колко Nm се затягат болтовете на джантите?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги, тъй като си закупих динамометричен ключ 28- 210 Nm, с него смятам да си затягам джантите както си трЕбе..Но, така и не намерих информация, какво препоръчват от Волво като нютонметри за затягане на болтовете на джантите..
Някой да има идея?

Поздрави!
110Nm. Затягат се на звезда.
Провери owners manual там трябва да го пише.
Благодаря, погледнах manual-а и при мен е 140 Nm..

Поздрави! Дано темата е полезна занапред на някой! Wink
хахах, май всички са си взели ключ от lidl Smile . и аз си взех и точно това гледах. намерих една таблица, и в нея пишеше volvo s60 - железни джанти -110nm, алуминиеви джанти - 140nM.
Ключ от Лидл?! Колега ще пуснеш ли една снимка на динамометричния ключ.
хаааа!!! Колегата надуши! Big Grin Точно от Лидл го взех, то за тези пари си беше подарък! И ключа е много качествен като изработка, пробвах го и всичко е перфектно. Имаше и други готини неща в Лидл за колиците ни, който не е отишъл да отива!!!

gustav : Ето снимка от нета, на въпросният ключ : [Image: 493067381_tp.jpg]
Смея да твърдя, че инструментите в Лидл са много качествени за цената си... Не за пръв път купувам нещо такова от там и има защо..
аз си взех и стоиките за подпиране на колата. и те са ок. иначе аз госверих ключа така да се каже, с истински ключ за 900лв, и еднакво прищракват на един и същ болт. Smile
stefi_pavlov Wrote:аз си взех и стоиките за подпиране на колата. и те са ок. иначе аз госверих ключа така да се каже, с истински ключ за 900лв, и еднакво прищракват на един и същ болт. Smile

Тъкмо мислих да те питам дали си го сверявал... В такъв случай, който не го е купил единствено може да съжалява! Big Grin
П.П. Аз се чудех за големия крик,не знам дал иго видя, ама 50 лв не ми се даваха, но пък изглеждаше доста сериозен..

П.П. 2 Стойките са супер! Аз докато им се накумя и свършиха Big Grin
Да съжалява,да съжалява,колко да съжалява ... , аз преди две години и нещо си купих велосипедна каска от Лидл и после поне още два пъти в продължение на два-три месеца ги пускаха пак на "примоция"... Wink
До изчерпване на количествата ...
Съгласен съм че някои инструменти си струват парите, като това важи и за дрехите и спортните стоки които се продават там - за пример мога да дам скиорски екип който се продаваше на доста по-достъпна цена в сравнение с марковите. Така че са добра алтернатива.