Волво Клуб - България

Full Version: Капачки за джанти модел 30671515
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Осъмнах с откраднати капачки на джантите - сега търся да купувам. Модела на капачките е този: http://accessories.volvocars.com/Accesso...VCC-449466 (левият в сиво)

Нови в мото пфое са 112лв Confusedhock: в чужбина се намират за по 30$ но пак ми се вижда много а и доставката ще е доста трудна. Дали имате предложения от къде да намеря такива (може и OEM) за някаква по-нормална сума?
И аз съм осъмвал без такива капачки, взех две от Продавалника за 15 кинта, после купих комплект нови от ибей от Англия за 47лв за 4 бр с доставката, после намерих още 3 за 15 кинта пак в продавалника. Сега има това.. <!-- m --><a class="postlink" href="http://prodavalnik.com/kapachki-dzhanti-volvo-original-i45710943">http://prodavalnik.com/kapachki-dzhanti ... -i45710943</a><!-- m -->
Благодаря - само не съм сигурен дали ще станат - виждам, че номера им е друг: 30666916 въпреки, че на външен вид изглеждат същите - само диаметъра дали е същият.
nf1 Wrote:Благодаря - само не съм сигурен дали ще станат - виждам, че номера им е друг: 30666916 въпреки, че на външен вид изглеждат същите - само диаметъра дали е същият.
Не си видял правилно парт номерът - 30666913
Странно, но зад този излизат черните, а не с голямото лого :?
Дали не са сменили само горната част :roll:
Иначе дали стават - да! Ето тук може да свериш Wink <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvopartswebstore.com/products/Volvo/Wheel-cap/1112025/30666913.html">http://www.volvopartswebstore.com/produ ... 66913.html</a><!-- m -->
Здравей,

капачките дали са черните(стария модел) или с голямото синьо лого(новите) стават без проблем на кое да е Волво! Тук могат в Е бей/автоморги да се намерят за около 9 Паунда комплекта!

Интересно ми е как са ги откраднали тези капачки, без да смъкват джантите на автомобила. Те са доста трудни за вадене от вън и най- вероятно ще се счупят, но явно и за това са намерили начин.
Явно с желание всичко се постига - де да беше и желание за нещо положително... Черните капачки не мисля, че ще стоят хубаво - тези които се водят по-стари. Търсих и търсих от сивите на нормална цена като за капачка но за съжаление не намерих - ще взимам втора употреба от продавилник както препоръчаха в по-горните постове (около 50лв с доставката) - остава да се надявам, че няма да свалят и тях...

между другото някой знае ли дали такава кражба се покрива от каско? Мен лично ме съмнява но знам ли.
JMI Wrote:Здравей,

капачките дали са черните(стария модел) или с голямото синьо лого(новите) стават без проблем на кое да е Волво! ...............

Това не е вярно, разбира се. Има и черни капачки, които са с по-малък диаметър. Естествено има и черни с параметрите на сивите/сините.
JMI Wrote:Интересно ми е как са ги откраднали тези капачки, без да смъкват джантите на автомобила. Те са доста трудни за вадене от вън и най- вероятно ще се счупят, но явно и за това са намерили начин.

И това не е вярно, капачките се свалят елементарно с плоска малка права отвертка, работа за по малко от минута за четирите.


nf1 Wrote:Явно с желание всичко се постига - де да беше и желание за нещо положително... Черните капачки не мисля, че ще стоят хубаво - тези които се водят по-стари. Търсих и търсих от сивите на нормална цена като за капачка но за съжаление не намерих - ще взимам втора употреба от продавилник както препоръчаха в по-горните постове (около 50лв с доставката) - остава да се надявам, че няма да свалят и тях...

между другото някой знае ли дали такава кражба се покрива от каско? Мен лично ме съмнява но знам ли.
Черни капачки и мен лично не ми харесват, аз за това ги смених оригиналните с такива, но сиви. Каско не покрива капачките. Това което съм писал горе е от личен опит. Първите капачки ги взех за 35 лв- 4бр, за съжаление вече няма такива оферти. Има една приказка не питай старило, питай патило. Wink
От обявата която ми прати човека се съгласи за 40лв + доставка. Според мен пак е много но наистина в момента е най-доброто което се намира а и при положение, че какви да е сиви капачки са минимум по 5лв на брой реших да си взема оригинални. Сега идва въпроса - има ли начин да се направи свалянето на капачките по-трудно за да не осъмна отново без тях в скоро време Smile
Няма начин, остават си така, при мен не са знаели как се свалят явно и имам следи от щанга по джантата. Може би, могат да се залепят, но при сваляне на джантата за баланс/реглаж, капачката се сваля. Wink
bg_tiger1978 Wrote:
JMI Wrote:Здравей,

капачките дали са черните(стария модел) или с голямото синьо лого(новите) стават без проблем на кое да е Волво! ...............

Това не е вярно, разбира се. Има и черни капачки, които са с по-малък диаметър. Естествено има и черни с параметрите на сивите/сините.
JMI Wrote:Интересно ми е как са ги откраднали тези капачки, без да смъкват джантите на автомобила. Те са доста трудни за вадене от вън и най- вероятно ще се счупят, но явно и за това са намерили начин.

И това не е вярно, капачките се свалят елементарно с плоска малка права отвертка, работа за по малко от минута за четирите.

Аз лично не съм виждал от тези с малкия размер, най вероятно са от Волва преди 1995 година или нещо подобно, но в случая ясно се вижда, че не става въпрос за такова Волво! Wink

Кое не е вярно, че ми е интресно как са ги свалили или че и за това са намерили начин! :lol:
Pages: 1 2 3