Волво Клуб - България

Full Version: Турбо на 1.8 ?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги, имам един двигател 1.8 122 коня, интересува ме дали сте запознати как стои въпроса с турбинирането на този мотор.Дали буталата или другите компоненти ще изкарат мощност от около 200 коня на 0.8 бара, понеже има 1.9 и 2.0 турбо, но не съм запознат дали карантиите са правени от други материали Wink Като цяло със сигурност ще се турбинира просто не искам да откривам топлата вода ако вече е открита. Smile
Колко е степента на сгъстяване на твоя мотор и колко е на 1.9 и 2.0 турбо? В това се крие топлата вода най-вече.
ipdown Wrote:Колко е степента на сгъстяване на твоя мотор и колко е на 1.9 и 2.0 турбо? В това се крие топлата вода най-вече.
... и не само - материалът на частите е различен, управление но мотора и т.н.
Не е невъзможно, но е много по-лесно да се купи готово решение (тип донор) и да се прехвърли Wink
Другото - с учебна цел и съботно-неделна занимавка, си заслужава трудът.
Ето една отправна точка.

http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...=8&t=36161
степента на сгъстяване ще се намалява естествено, вторник ще се цепи двг, турбото ще е от някой дизеляк за сега без геометрия най вероятно от 2.0 hdi ако имате по добра идея казвайте Smile
Колега, турбото на дизела няма смисъл да го слагаш на бензин. Забележи какъв оборотен диапазон има дизела и какъв бензина. Какви коне целиш? С този въпрос ще си отговориш и какво турбо ти трябва Wink