Волво Клуб - България

Full Version: Ballast за Волво ХЦ90 2007
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги.

Тъй като си купих нови фарове за моето Волво ХЦ90 2005 от модела след 2007 бих искал да попитам дали някой има представа баласта за фара дали е строго специфичен само за този фар от волво хц 90 или мога да взема и от друг модел?
Със сигурност тази от старият ми фар не става,доста по-голяма е.
Ако някой има идея много бих се радвал да ми помогне,а ако някой може и да ми продаде такава,ще съм най-щасливия човек на светаSmile
Здравей колега, баласта ти е Valeo G6 и го слагат на ауди, гранд чероки, командер др. Няма значение от каква кола е, намират се втора употреба около 100-150 лв.
jijinofear Wrote:Здравейте колеги.

Тъй като си купих нови фарове за моето Волво ХЦ90 2005 от модела след 2007 бих искал да попитам дали някой има представа баласта за фара дали е строго специфичен само за този фар от волво хц 90 или мога да взема и от друг модел?
Със сигурност тази от старият ми фар не става,доста по-голяма е.
Ако някой има идея много бих се радвал да ми помогне,а ако някой може и да ми продаде такава,ще съм най-щасливия човек на светаSmile
Това е твоя баласт.
Търси по номера. G6 е. Моята каляска е същата като твоята и снимката е на моя десен баласт, който бяхме нарочили за горенето на два! ксенона в рамките на месец.
Ако искаш обърни се към Влади за съвет, Dodo 155.
Успех
Баси гадната снимка дето я пуснах, че и наопаки! Съжалявам, ама пиша от телефона си! :oops:
Много ви благодаря колеги,много ми помогнахте! Поръчах една втора употреба за 150лв,утре ще пристигне и ще видим дали ще се справим да монтираме тези фарове на колата.Излиза ми грешка в светлините с единият фар,явно има нещо което бърка компютъра,въпреки,че кабелите са същите!
Някъква идея какво може да се направи?
Помоли Влади за съвет! Май имаше и други колеги, които си бяха сменили фаровете с ксенони с лупи...
Ако някой чете в момента със сигурност ще ти помогне със съвет!
jijinofear Wrote:Много ви благодаря колеги,много ми помогнахте! Поръчах една втора употреба за 150лв,утре ще пристигне и ще видим дали ще се справим да монтираме тези фарове на колата.Излиза ми грешка в светлините с единият фар,явно има нещо което бърка компютъра,въпреки,че кабелите са същите!
Някъква идея какво може да се направи?
Ами грешката излиза на фарът, който няма баласт или бъркам :roll:
Не би трябвало да имате никакви проблеми с монтажа на фаровете, но ако лайтмодула ги пали и после гаси или пали, но дава грешка - ще трябва да се слагат съпротивления ... което малко ме съмнява, т.к. и ти си бил ксенон преди това.
Монтирай баласта, сложи буксата и тогава запали фаровете ... после ще кажеш какво се случва Wink
Истината е ,че в момента карам с два различни фараSmile Новият с лупата и стария ксенонов,защото при монтирането на този с лупата счупихме стария и общо взето не ми остана алтернативаSmile Надявам се грешката да идва от евентуална разлика между баластите на стария и новият фар.
До края на деня ще е ясно и ще прикача снимки да си кажете мнениетоSmile
jijinofear Wrote:Истината е ,че в момента карам с два различни фараSmile Новият с лупата и стария ксенонов,защото при монтирането на този с лупата счупихме стария и общо взето не ми остана алтернативаSmile Надявам се грешката да идва от евентуална разлика между баластите на стария и новият фар.
До края на деня ще е ясно и ще прикача снимки да си кажете мнениетоSmile
Хм ... как палиш D1S крушка с баласт за D2R :roll:
Внимавай със свалянето, че принципно са здрави, но лесно може да се счупят водачите за скобите, както и централната букса Wink
Каква грешка ти изписва на DIM-a - за ляв или десен фар?

off ... представям си гледката на колата с двата различни фара :mrgreen:
Dodo 155 Wrote:
jijinofear Wrote:Истината е ,че в момента карам с два различни фараSmile Новият с лупата и стария ксенонов,защото при монтирането на този с лупата счупихме стария и общо взето не ми остана алтернативаSmile Надявам се грешката да идва от евентуална разлика между баластите на стария и новият фар.
До края на деня ще е ясно и ще прикача снимки да си кажете мнениетоSmile
Хм ... как палиш D1S крушка с баласт за D2R :roll:
Внимавай със свалянето, че принципно са здрави, но лесно може да се счупят водачите за скобите, както и централната букса Wink
Каква грешка ти изписва на DIM-a - за ляв или десен фар?

off ... представям си гледката на колата с двата различни фара :mrgreen:


Да, да представям си, как се пали Д1С кушка с Д2Р баласт! :lol:
Аз съм го правил това различните фарове, само че при мен беше с различни крушки/различни келвини/ изглежда като Хъскито от аватара на колегата от горните постове! Big Grin
Pages: 1 2