Волво Клуб - България

Full Version: VOLVO 460 Бодигард Бензиномер
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, имам следният проблем от няколко дни насам. Стрелката на Бензиномера отказа тотално. Казвам тотално, защото се започна преди около месец и нещо. Тогава още си работеше, но започваше да се двига известно време след като колата започне да работи (особено когато е седяла примерно цяла вечер, Т.е. не е карана няколко часа, ден, два). Така, след това започна още по трудно да се двига и да показва, малко преди да откаже съвсем, започваше да се двига малко (колкото да излезе от червеното) и след като пак падаше до долу. Това го правеше така няколко пъти 2,3 в рамките на 5 минути г/д и след това си се вдигаше в нормалните показатели. И се стигна и до сега когато съвсем отказа... Т.е. получи се някакъв градивен срив на стрелката ... Не стана от един път и край .. Имате ли някакви идей, някой сблъсквал ли се е с подобно нещо. Като добавка, ще кажа, че вдигах задната седалка и съм напръскал с спрей буксата, която влиза към помпата, с цел да не би там да не прави някакъв добър контакт и да има проблем, но не стана (това го направих, когато отказа стрелката) :?
Проблемът най вероятно е пробив в стабилизатора на напрежение,който се намира в таблото.
[attachment=37345]
Kangalov Wrote:Проблемът най вероятно е пробив в стабилизатора на напрежение,който се намира в таблото.
[ATTACHMENT NOT FOUND]

+1 за въпросния стабилизатор,който ако се не лъжа засяга и стрелката за температурата(от него са ми отказвали и двете,или другия по добрия вариянт - правеха каквото си пойскат стрелките)
kazanova85 Wrote:
Kangalov Wrote:Проблемът най вероятно е пробив в стабилизатора на напрежение,който се намира в таблото.
[ATTACHMENT NOT FOUND]

+1 за въпросния стабилизатор,който ако се не лъжа засяга и стрелката за температурата(от него са ми отказвали и двете,или другия по добрия вариянт - правеха каквото си пойскат стрелките)

Винаги ли засяга и двете този стабилизатор, защото при мен стрелката на темперетурата си работи без яд ?
до фланеца на бенз.помпа има кабел --на маса -----размърдай го !